Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nora Istrefi & Marigona - Fundi Vjen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

MARIGONA:
Nëse mendon që kjo tani është rrugë e drejtë
Të qoftë e mbarë
Nëse e ndjen që s'ka më shpresë dhe forca të ka lënë
S'është hera e parë

NORA:
Çdo sekond të jetës ty ta dhash
Çdo gjë tjetër anash për ty lash
Asgjë nuk ndryshoi ti mbete i njejtë
Kurrë ndaj meje nuk ishe i drejtë

Ref:
Tash fundi vjen
Papritur na rrëmben
Dhe s'ka më shpresë
Për të pritur bashkë një mëngjes
Kur s'e pret
Përmbysen kaq shumë vjet
Më trego, pse ndodh kjo?

NORA:
Ndoshta kështu më mirë do të jetë për të dy
Vetjake s'jam
Dhembja dhe lotët që për ty i derdha ende s'prajnë
Por brenda i kam

MARIGONA:
Ndoshta të kam lodhur me t'vërtetë
Por as unë nuk e kam pasur lehtë
S'e kam pritur që kështu mbaron
Pa u realizuar ëndërra jonë

NORA:
Çka të bëj tani, asgjë s'mbetet e njejtë

MARIGONA:
As vet s'e di, pse çdo gjë ndodhi shpejt

NORA:
As unë s'e kuptoj pse s'na eci mbarë

BASHK:
Si ta pranoj që tash jemi të ndarë

Ref:
Tash fundi vjen
Papritur na rrëmben
Dhe s'ka më shpresë
Për të pritur bashkë një mëngjes
Kur s'e pret
Përmbysen kaq shumë vjet
Më trego, pse ndodh kjo?

Ref:
Tash fundi vjen
Papritur na rrëmben
Dhe s'ka më shpresë
Për të pritur bashkë një mëngjes
Kur s'e pret
Përmbysen kaq shumë vjet
Më trego, pse ndodh kjo?

Ref:
Tash fundi vjen
Papritur na rrëmben
Dhe s'ka më shpresë
Për të pritur bashkë një mëngjes
Kur s'e pret
Përmbysen kaq shumë vjet
Më trego, pse ndodh kjo?


Ky tekst u dërgua nga Lorik

Nora Istrefi & Marigona - Fundi Vjen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fundi Vjen".
3. Video është e këngës "Fundi Vjen", por nuk këndohet nga Nora Istrefi & Marigona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nora Istrefi:


Komente 0