Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

North Side - Bashke  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/04/2005

2005-04-16T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 2Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bashke" kënduar nga North Side.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga North Side i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Samanta Karavella - Bashke

[2Ton:]
po du met pas, po du met pas
une po du met pas veq ty.
po du met dasht, po du met dasht
une po du met dasht veq ty.

[Samanta:]
po do mem pas, mem pas
ti po do mem pas veq mu.
po do me mdasht, me mdasht
ti po do mem dasht veq mu.

[2Ton:]
deri oret e vona, bisedat tona
sa here kena fol e kom ndje.
qe me ty po ofrona, pres kur po takona
qa do qe boj per ty, ka me ja vlejt.

sado pak n'qef ti mem pas,
sa mashum mem njoft hala ti ki mem dasht (x2)

[Samanta:]
e nese menon me kon bashk,
jo leht nuk e ke.
e di ti po don un me tdasht,
po i vetmi sje.
ni tjeter e kom e aj mu mdon,
jo si ti.
a duhet me lon me ty me kon,
ça me bo tash?

[2Ton:]
po du met pas, po du met pas
une po du met pas veq ty.
po du met dasht, po du met dasht
une po du met dasht veq ty.

[Samanta:]
po do mem pas, mem pas
ti po do mem pas veq mu.
po do mem dasht, mem dasht
ti po do mem dasht veq mu.

merrem afer,
e me duaj si di ti.
merrem naten,
M'thuaj fjalet si di ti.
se un e dija qe te un ti ki me ardh,
se un e dija, babyboy.

[2Ton:]
deri oret e vona, bisedat tona
sahere kena fol e kom ndje.
qe me ty po ofrona, pres kur po takona
qa do qe boj per ty ka me ja vlejt.

po du met pas, po du met pas,
une po du met pas veq ty.
po du met dasht, po du met dasht,
une po du met dasht veq ty.

po do mem pas, mem pas
ti po do mem pas veq mu.
po do mem dasht, mem dasht
ti po do mem dasht veq mu.

Albulena Jashari - Bashke

Veq kur pot shoh
Pom terhek
Po du distance
Per mu nul o leht
Du met pas ngat
Se kur spom len me prek
Se kur si ky rast nuk munesh me gjet
Une di se prap vjen dita na shihum
Edhe nihna mir qe kom met pas ngat
Mnyra qysh um fol sum len me than nihum
Edhe lidhja jon shpresoj me pas fat
Refreni
Veten e rren kur um thu qe sum don mo o oooooo
Vet nuk um len kur athere mke than no o oooooo
Veten e jap veq met pas ne kit bot o o ooooooo
Veten e rren ti veq veten e rren.

E di qe osht problem met pas ne doren tem veq edhe nihere ooo
E di qe osht problem met pas 2x
Refreni
Veten e rren kur um thu qe sum don mo o oooooo
Vet nuk um len ker athere mke than no o oooooo
Veten e jap veq met pas ne kit bot oo o oooooo
Veten e rren ti veq veten e rren
Jena na bashk 3x
Refreni
Veten e rren kur um thu qe sum don mo o oooooo
Vet nuk um len kur athere mke thon no o ooooo
Veten e jap veq met pas ne ket bot o oh oooooo
Veten e rren ti veq veten e rren

Elizabeta Krasniqi & Black Shoes Band - Bashke

Kur nata largon diten
Dritat ndizen
Muzika sjell shoqerine
Tende dhe timen bashke.
Une kendoj pa ndaluar
N’mes duartrokitjesh
Shikimin shpejt ta kap
Fshehte ti nuk e mban!
Me duar larte kendonin’
Te gjithe bashke me mua
Ti rrije si I ngrire
Me gotten q eke n’duar.
Me bisht te syrit ti mua me studioje
Shoqeria pot e fton
Kercimin fillo

REF.
Bashke,nates I japim zjarr
Ti friken lere pas
Puthjen tende dua ta kem tash!
Te gjithe ten a shikojne
Dhe fjalet mos t’pushojne
Mengjesi me ty du ate me zgjoj!
Ora prishet,koha ndalet
Veq per ne,ajo s;punon
Pak dashuri le te falet
Dhe kjo nuk kushton,joooo!

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet