Nota Fest 2005

19/11/2005 - 19/11/2005
Salla Univerzale, SHKUP
TV: MRT
Radio: Radio Shkupi

Nota Fest 2005 u zhvillua ne Shkup ne sallen Univerzale ne mbremjen e 19 nentorit. Festivali u hap me kengen fituese te festivalit te kaluar kenduar nga Big Mama. Nje incident beri qe kenga te ndalet ne gjysem dhe pas disa minutave e njeta kenge leshohet nga fillimi.

Para se te prezentohen te gjitha kenget, fliteshte se Valon Suma ka kengen me te mire dhe mund te jete pretendent per te marr votat e adhuruesve te Nota Festit. Keshtu qe, u prezentuan te gjitha kenget para pjesmaresve e teleshikuesve, votimi ishte masiv dhe parashikimet e analitikeve te Nota Festit moren edhe vulen e spektatoreve, fitues i Nota Fest 2005 u zgjedh, Valon Suma me kengen e titulluar “Mos me thuaj”.

Dikush me dy tre çmime nga juria e dikush me asnje çmim. Sipas juris profesionale, siq e quajne organizatoret e festivalit, vendin e pare e meritoi Yllka Kuqi me titullin e kenges “Shpresoj”.

Per pjesmaresit perveq mysafireve ne festival nuk kishin interesim per kengetaret tjere, te lire per muhabet dhe biseda.

Me te dale ne skene Anjeza Shahini, publiku filloi te ngjallet pak, disponimi arriti me Elita 5 dhe Etno Engjujte, por pa perjashtuar Nora Istrefin e Evis Mula.

Si te zhyrmshem ne kete festival ishin deputetet e PDSH, ngase nuk ju pelqenin kenget. Nga partia ne pozite tak tuk gjendeshte vetem ndonje nga aktivistet e tyre ne salle, ndersa te tjeret ishin ne Kongresin. Si me i urte ne salle ishte, Agim Krasniqi me vemendje degjonte kenget.


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Nota Fest 2005 (Tekste & Video)


Komente 0