A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • N
  • NR
  • Filmat Turqisht

Official Video

Video Link

NR - Filmat Turqisht


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  17

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/08/2007

2007-08-23T15:35:36

Participating in

VFM 2008


Refren:
Mos um thuj t'du,
mos um thuj qe je e gatshme me dek per mu
mos um thuj qe pa mu s'munesh me jetu
se filma turqisht s'jena tu inqizu

Ergeni:
Tu ec rruges me pijen rrot
ora 9 e 12 minuta,
12 muj n'vjet kalojn si 12 sekonda
s'po du mi pa 365 episoda,
u deshem, u ndam, u prishum, u ndreqem
nime harrove si u deshem me tjer
ja nisem me zgat tu e tjerr
maroj episodi tripin na e la vjerr
pi sotit marisolli mo s'ka me shku me tjer
n'fletore ka shkru neser ndryshoj, masneser s'gaboj
mas 4 dite e fshive, po vet pej kujt e nive
600.000 n'prishtin e kqyrin serin
ata qe se kan pa prej kojshive e nin

Arianiti:
Do sene i parasheh se i nin mrena
sinjalet qe vin e pin mrekullin
e vren deri ku arrin
se kom paramendu qeshtu qudin
tash po kuptoj, me ulje t'gzoj
s'po t'fajsoj se je i njejti lloj
qe shfrytzon se po ja lshoj, oj oj
ma murr menja muj me lexu qa ki mrena
kur t'mushet ena me rrena e na skena u ene
me qime t'rreme u hek dashnia pi zemre
prej tripit flas sun gjen shkas
me lan permas gabim qohna i bertas
kaniher e nin veten t'ult pi naj dhipit
me semi fake buzqeshje, t'qet prej tripit
n'lojen e saj s'jom ma pjes e ekipit
ma mir mi ju lut per kontrat marcelo lipit

Ergeni:
Kur ni femen si ti sun e lun rolin e gravitetit
ni femen si ti sun e man afer vetit
2 dit mos me m'pa ja merr n'goj tjetrit
jo qe naj sen po i pelqen pamja e posterit..

Refren:
Mos um thuj t'du,
mos um thuj qe je e gatshme me dek per mu
mos um thuj qe pa mu s'munesh me jetu
se filma turqisht s'jena tu inqizu

Arianiti:
Perpos bires edhe bires qe muj mi ju falenderu
non-stop e kena shty, se kurr sna ka shku
e tash qe s'je ma me mu
gjeje skenarin cilin ki me aktru
edhe nese je artiste profesioniste
s'munesh me fejkirat se herdo kurdo ki me m'qit n'vag me mat me tjeter kon
kshtu qe kontrollo veten
se qfar tinguj je ka lshon


Lyrics submited by Besfort-shaqiri-viti
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019