Më mbaj mend (për 1 muaj)


NR - 007 (dr James Bond)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "007 (dr James Bond)".
3. Video është e këngës "007 (dr James Bond)", por nuk këndohet nga NR.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

NR - 007 (dr James Bond)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Egjeli"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Ergeni : 007 a po nin, Aksioni ja fillon
kur enveri lshon shqipnin, baza raketore
a o gati, raketat ka rusia ti centirati,
se kur bohet 4 e 20 sahati, domethon
se gati juve, ju ka kalu afati , i ngrati,
Putini, qa e ka gjet, sonte ka me honger
ni cop buk me raket.

Real 1:
shum nxeht 007, ku
kish qillu, dilli I fort, e kish trullu,
e kish smu, e kish shti me harru,
n'ven qe rusin me sulmu, murin
e berlinit e ka rrafshu, kur degjoj
hitleri u deshpru, mirpo mas ni kohe
shum u nervozu, u terbu, nfillim dashti
me pushtu, me 007 me luftu, mirpo
tu menu, i qoj ushtart me masakru,
se popull
sia n'kam u qu , se n'anen tjeter
murin po dojn me kalu, kshtu i
qiu nonen vetit n'tru, se dashti
qeky sen qeshtu me perfundu,

ref: 007 a pom nin
Aksioni ja fillon kur
enveri lshon shqipnin.

Bim bimma
007 a pom nin , Aksioni ja fillon kur
agenti bjen rakin, bomba atomike
rroki japonin, me shq
ipnin ni kontrat u nenshkru,
agenti radiolidhjen ja ka perqu,
kejt misionin e ka shti me harru,
masi qe bomben n'hiroshim e kan
lshu, pa njo , pa dy, ku o shku, me
fidel kastron mu taku, informata
edhe veni I gabushem, hajde shkojna
qatje ku kreit kok mushen, ni traktor
shkon dej n'kolumbi, e vjedh
ni shator edhe e blen ni allti, toni
montanes ja shkrun ni poezi, asaj
ja bashkangjet ni paket t'zi, toni
pa merzi paketen e qel, pej atyhut
007 del pa e dit me ko ka pun e shkel.


Ky tekst u dërgua nga Besfort Terpezalia
Më Shumë Këngë Nga NR:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet