Më mbaj mend (për 1 muaj)


NR - Qaq Feell

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qaq Feell".
3. Video është e këngës "Qaq Feell", por nuk këndohet nga NR.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

NR - Qaq Feell  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

28/08/2012

2012-08-28T17:19:00+00:00Qaq po hi feell
Qaq po hi feell
Qaq po hi feell

Heret n'mengjes masi syt i qela
Nan boma do buk rrym nuk kena
Hajde t'qes mi la syt se uj nuk kena
Masi që pak u kfjella m'lindi idea
Me qel ni agjension qe qel shpella
Perparoj Agjensioni po qelim edhe tunella
Skom besu qi muj me qu qikaq larg me kacia
Tu mos e dit qi jom tu gropu n'men tmija

I thellun n'menime nuk foli me t'nime
Pa verifikime faktike si deshmi
Qe tshtin me met e ki me met me kime perpjet
Veten tu e gjet tu pas ndikime njet
N'pun e veprime qe ti bime dukurit e shtime
Me ndimen e nifar bime e tingujve tmi muziken time
Me tim me tym shkerin pa shketime
Qifsha vakcionimin qe jon per dorimin e zvoglimit te terbimit
E rrit koncentrimin tu e dit thjeshtimin e komplikimit t'zerimit
Kom pas jom plas mjeti jot i orientimin n'hapsir e ki pak vshtir
Mem Zavensu ja me gjet ma tmir a ki ma tmir qi ta lidh rimen si dry per zingjir
Insein inson ose njeri trent qe n'ven t'shtin me nenshkru
E nenshkrun testament a per moment nuk gjen as instrument
Qe me mat afsin e lidhum per talent
Aksent konkret n'vet koncept po rrshet
Se do cent jon vet aty per mu do cent o ngjep
Osht e ditur qe e theni rakin me faktin
Qi ju llakim e plakim se tash na e kena vaktin

Koha qe pec mrapa i len
Fotografit e bukra truni i kthen
Ja nin shijen edhe pse perpjet s'shihen
Dihen te njerzt qe moti nihen
Per ata qe sjon n'tok
A e kan hijen per ata qi sjon per ni koh a ja kthen shpinen
Gjaku e bon familjen a e ban ton kohen
Dit qi jetohen familje treja krijohen
Te njerzt qi besohen fjalt folen e meten
Ni dit pa lek e nxen kuleten a thu vargur ki me ni veten me plot t'fort per rreth
Deren e ki qaq qelt sa e ki qeren
Shishet qe qelen s'mshelen pa kryme
Sjena krijesat per kryme
Nese do me dit shijen e qasaj pshtyme
Merre sit kryme per ndryshe e then njejt sin dill a sin qyshe

Qa shihet arrihet nese mund shtihet
Snihet se prek n'qoft se hunt shtihen
Ku sduhet let ruhet se folin muret
Guret qmohen e rrzohen kur me kaliber tron gjuhet X2


Ky tekst u dërgua nga Iliri Gc
Më Shumë Këngë Nga NR:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet