Më mbaj mend (për 1 muaj)


NR - Prezentimi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prezentimi".
3. Video është e këngës "Prezentimi", por nuk këndohet nga NR.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

NR - Prezentimi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

21/04/2013

2013-04-21T18:57:36+00:00Ergeni:

Problemi per kohen u kan qe jom kan i drejt ton kohen
Kur munohen me zbulu mjeshtrin mashtrohen
Provohen e testohen mas kohes ndoshta pastrohen
Ndoshta s'pastrohen ma von senet verifikohen
Le n'TV kohen jo kishe po i sheh si pa-kurrizor shumohen
Shtohen e shtohen bashkojn provojn bllokohen
Me t'merr t'merrohen se terrorr terr o n'ket zonen
Forcohen ama jo kur pesh qohen a na tu kesh qohem
ata deshprohen kur rrezikohen e qelin gojen
Senet shkojn z'madhohen e mshelin gojen se jav kryjm lojen
Panikohen ani bohen kishe se din prej kahit e kan shkollen
Kinse fjalt bindse publikohen
kta z'durohen se na kurr nuk pajtohem
qe na dergohem mi drejtu se shtramohen
kur infektohen na largohem i lajna n'bot tonen
Me senet tona qe kurr bajat s'ju bohen

Bimbimma:

Krejt ka hup kuptimi i drejt i fjales muzike
Se ma shpejt kisha dhez se n'jasht me pas qit
Me pas dit kisha vnu perik pak do shmink
E i kisha ngjit gjijt e plastikes me neostik
Jon perzi industrit a un po rri in the street
Tu bertit si lladik hiqmini zingjirt
Qe tri vjet tu njet n'terr ma n'fund dola n'drit
Nuk po du mu bo i famshem po po du me shit
Ma s'po du me prit se qysh pe shoh
pa mu kurgjo oj s'po livrit kjo so per mu qudit
Fillimi i Rap-it Sh'ip pi EGJELIT u llogarit
Prej asaj Dite shum Paraziti u Paraqit
Po hi ma fell n'tem
kur e zavendson mikrofonin me Cd'n
T'zavendsoj me Dr. Dre'n

E sheh e nin e vren [ergeni]
se qysh pe shoh pa mu kurgj oj s'po livrit[bimbimma]
E sheh e nin e vren [ergeni]
Qe mas neve ju vjen marre me dal n'sken[bimbimma]
E sheh e nin e vren [ergeni]
E mshelin gojen per senet tona [ergeni]
qe kurr bajat s'ju bohen [ergeni]
E sheh e nin e vren [ergeni]
Jo kishe po ishe [ergeni]
E sheh e nin e vren [ergeni]
se qysh pe shoh pa mu kurgj oj s'po livrit [bimbimma]
E sheh e nin e vren [ergeni]
Qe mas neve ju vjen marre me dal n'sken [bimbimma]
E sheh e nin e vren [ergeni]


Ky tekst u dërgua nga Ksrap
Më Shumë Këngë Nga NR:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet