Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

NRG Band - Peja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Peja".
3. Video është e këngës "Peja", por nuk këndohet nga NRG Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

NRG Band - Peja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Pjesëmarrëse në

VFM 2006

Komente

Asnjë Koment

01/06/2006

2006-05-31T23:00:00+00:00Ne Peje jam rrit ne Prishtin kam ra
ne ket qytet qe lum nuk ka
ne Prishtin

Si kojshi te ri nuk bojshin
shum za
Ne nje banes ni dhomshe
me qera

Une erdha, une erdhe ne
Prishtine
Une e di pse erdha po se di
qysh ka me nejt

U knaqa ne Prishtin u myta
krejt tu i rrejt e sma merr
mendje me u kthy mu mshel
prap ne Peje PEJA PEJA

A spot dhimet Peja?
24 vjet i mbusha un si vjet
N'qytet te madh kam ra kojshi
pom ngjohin krejt

Dera e majt jan gurbetqart
e djathta jon Gjakovart
Peja (2x) Ku e le tash Pejan?

Sa i qela syt un ne sabah
kojshia tha ktu s'ka ...
S'ka maz (s'ka maz)

Me shku n'pazar komt
t'cop kan met ra
I blen senat cash
merri si nuk ka

Qyteti i madh o Prishtina me vlla
Per mu Pejani
Tej 5 majt um ka marr malli ma
me shku

Ne ket pluhur mall ku un
spo muj me u duru
24 vjet jom rrit me lum
e me bjeshten e elt
Bjeshket (2x) Ku i lat tash Bjeshket?

24 vjet un anderr e kam pas¨
Me jetu n'Prishtin e me shetit
germin
Me dal ne restorane e jo na caffe hane mejhane (2x)
A ka hala mejhane ?

Qat kulmin e Vushtrris e pash
ne Prishtin edhe rinin qe per
to nuk din
Me than le ket pun o njeri

Edhe Skenderbeu hale n'kali
po rrin
Shpaten e ka ul spo don me
vra ma gjin
As ... Spo ja nind

Kjo Prishtin e madhe me njerz
vet tu ra shum u myta tu u sill
u myta tu lyp pun ¨
Kadal ruju mos e shaj se
dalin e ti thejn hunt

Prishtina (2x)
Kush e don Prishtinen?

24 vjet un anderr e kam pas
Mu shperngul ne Prishtin
me ardh me bo seva
Po naj dit kur po me shtohet
pom doket Peja po me largohet
Peja (2x) Kush e la tash Pejen?

24 vjet jo kur nuk jon pak
me ta perbi zemren
E me ta mbush marak
Por bjeshket shum te nelta
e per Drinin e bardh
Drini (2x) Ku tash derdhet Drini?

Un e di pse erdha po se di
qysh ka me nejt
U knaqa ne Prishtin u myta
keit tu i rrejt
E sma merr mendja me u kthy
mu mshel prap ne Peje
Peja (2x) A spot dhimet Peja? (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Fjolllaa
Më Shumë Këngë Nga NRG Band:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet