A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

NRG Band - Ashtu Sikur Dje


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  50

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Lyrics:

Mithat Sadiku

Song from the album:

"Vjeshte-Dimer 2011-2012"

Song from the album:

"Nr. 4: Ashtu Sikur Dje"


Sa ja nisa ta shijoj
Lidhja jone perfundoj
Si at dit edhe sot
Topa topa po bjen bora
Pse duhet t'jem armiq
Kur ne mund te jemi Miq
Nese dje u ndam me Lot
Pse t'urrehem sot

Ref/2X
Mos e kthe shikimin
ne rrug kur me sheh
kur me sikur dje
ashtu sikur dje
Nese neser m'sheh
nga un mos u fsheh
Ashtu sikur dje
ashtu sikur dje

Se harroj at dit e marte
Dit e puthjes sone te pare
ishte muaji Janar
Topa topa binte bora
Pse duhet t'jem armiq
kur ne mund te jemi miq
Nese dje u ndam me lot
Pse t'urrehem sot

Ref/4X
Mos e kthe shikimin
ne rrug kur me sheh
kur me sikur dje
ashtu sikur dje
Nese neser m'sheh
nga un mos u fsheh
Ashtu sikur dje
ashtu sikur dje


Lyrics submited by Agneesae-Cards (1)

2017-12-28 15:14:58
Mos e kthe shikimin
ne rrug kur me sheh

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019