Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nuredin Gashi

Nuredin Gashi
  • Vendlindja:
  • Shtutic 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi 
  • Mosha:
  • 60 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Nuredin Gashi është këngëtar. Nuredin Gashi, i lindur ne nje fshat te Drenices Shtutic eshte rapsod i kenges folklorike dhe anetar i shoqeris kulturo artistike Shote Galica Drenas. Aktivist i dalluar edhe ne qashtjen per qlirinin e Kosoves, ai ka emigruar ne Suedi ne vitin 1992
dhe edhe tani jeton atje me familjen.

Ka shume kenge dhe tekste te cilat jan shkruar dhe interpretuar nga Nuredini. Mergimi nuk mundi ta ndryshoj asnjeher qe ta harron vendlindjen dhe asnjeher nuk u ndal per ta ndihmuar atdheun e vet ne forma te ndryshme. Ka te perfunduar edhe disa shkolla ne Suedi kurse te ndryshme dhe eshte kompletuar edhe me diploma te ndryshme si psh kompjuterizmin, pastaj komunikacionin e shume drejtime tjera.

Ai eshte baba i 5 femive: 2 djem e 3 vajza.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2


Komente 2