Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Stinët

Pushime Dimerore

Ja, vit i ri kaloi tani
me lule prej debore
dhe filluan perseri
pushimet dimerore.
Po ditet ne nuk i kalojme
prane sobave te strukur
se si cdo stine per ne njesoj
dhe dimri eshte i bukur.
Kemi gezim kur bie bore,
me shoke e shoqe luajme,
por kalimtaret s’i trazojme
me bore nuk i gjuajme.
I shkojme ne sa s’ka me mire
pushimet dimerore
pastaj mesojme, te perterire
mbi libra dhe fletore.

- poezi nga Nurije Bektashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  38

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet