Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nush - E Urrej Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

[Hook]
E urrej shiun kur bie.
se njëherë ma fiku një zjarr
një zjarr dashurie
I urrej lotët e mi
dhe pse ngjajnë me shiun
që më ndau nga ti.

S'po t'thom mu kthy se ma nuk muj met pa as n'sy,
Ta kom thy zemren un nuk t'meritoj ma ty
E sa do pi un ket merzi nuk muj me hek
Se jom largu pa as ni fjal e qajo shpirtin po ma djeg,
A m'kujton najher mu, kjo fjal hala m'percjell
Se n'koh me shi je kon per mu i vetëm djell
Se zemra ma nuk rreh, nuk mbijeton veq kot
Edhe pse s'jom me to, gjith thom RUMA ZOT
Koha ec e po kalon si ti zemer s'kom kerkon
Si ti zemer ska person qe n'zemren tem ma zavendson
A e man n'men veq ni fjal mi pas pas edhe dy jet un dyjat ti kisha fal
Mas teje e hupa veten,S'kom mujt me dasht kurr tjeter
Je kan arsyja qe e kom dasht e tash se du ma jeten
(Po nejse s'kom qa foli ma,veq ngo ket kang e maje n'men qe n'tru une t'kom hala)

[Hook]
E urrej shiun kur bie.
se njëherë ma fiku një zjarr
një zjarr dashurie
I urrej lotët e mi
dhe pse ngjajnë me shiun
që më ndau nga ti.

Un flej veq me t'pa n'anderr, se qaty t'shoh najher
Ky qytet shum i vogel s'tkom pa ma asniher
E tash njejt si at'her veq ti nuk je ma afer
E urrej shiun kur tbjen, e urrej edhe naten
Qysh mos me t'dasht si fmi, kur bashk na jena rrit
Dashnin ti ma ki msu edhe ma ke gerrdit
I njejti tash gjdo dit, kaloj edhe ni nat
E di s'ki lot me qit se boll per mu ki kajt
Gjdo or qe tash kalon, e gjdo minut qe shkon
E gjdo sekond qe s'tkom, veq mashum m'mungon
Problem me fol për ty, problem me qel fjal
Skom mujt me than sen u duft me ba kang
E un prej dites t'par ty zemren ta kom fal
Sa her e kom percjell veq te ti ka ardh
Se zemra ni her thehet e ma nuk mun me ngjall
Qekjo ke lamtumir nuk po du me ma fal.

[Hook]
E urrej shiun kur bie.
se njëherë ma fiku një zjarr
një zjarr dashurie
I urrej lotët e mi
dhe pse ngjajnë me shiun
që më ndau nga ti.


Ky tekst u dërgua nga BLuEBL00DRemake: Elita 5 - E Urrej Shiun
Nush
Renditja: Top 200
Publikimi: 06/12/2021
Muzika: Nush
Teksti: Nush
Produksioni: Çelik Lipa
Prod: Çelik Lipa & Aceyah
Mix-Mastering: Ace (Sinkronmusic)
Video Produksioni: Onima
Executive Prod: A.KNush - E Urrej
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Urrej".
3. Video është e këngës "E Urrej", por nuk këndohet nga Nush.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Nush:


Komente 0