Nusret Kurtishi
Nusret Kurtishi
Nusret Kurtishi
  • Vendlindja:
  • Shkup
  • Jeton në
  • Maqedonia e Veriut
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Tetor 1988
  • Horoskopi:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: ilahi
Nusret Kurtishi është këngëtar i njohur. Nusret Kurtishi i lindur në një familje me hafizlerë dhe hoxhallarë, këndimin e ilahive siç janë tash më të njohura në opinion i fillojë që nga viti 1999 në xhaminë e lagjes dizhon të Shkupit ku dhe ka shërbyer Babai i tij hafiz Sejdi ef. Kurtishi si imam 9 vjet me rradhë.
ishte pikërisht Babai i cili me talebet e xhamisë organizonte tribuna, programe fetare dhe nga atëherë ka filluar të këndoj me grupin e xhamisë ku deri më sot ka aritur të realizojë 6 albume videoklipe profesionale etj.

Vlen të përmenden tribunat, koncertet si dhe pjesmarjen e tij në vitin 2014 në Sharjah në garat botërore për solokëndim. Shkollën fillore dhe të mesme e ka mbaruar në Shkup dhe tani së fundmi ka regjistruar dhe fakultetin e shkencave Islame poashtu në Shkup.

Më datë 24 Janar 2013, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Jeta Pas Vdekjes".

Më datë 8 Korrik 2013, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Nuk Je I Vetmi Që Brengosesh".

Më datë 1 Korrik 2014, Nusret Kurtishi & Ferki Shala publikojnë videoklipin "Ah Po Du Me U Kthy".

Më datë 23 Korrik 2014, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "S'ka Iftar E As Syfyr", në bashkëpunim me Mevlan Kurtishi. Muzika e këngës u punua nga Hazbi Thera, Mevlan Kurtishi, teksti u shkrua nga Hazbi Thera.

Më datë 28 Qershor 2015, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Kendo Oj Zemra Ime".

Më datë 13 Dhjetor 2015, Fari Mani & Nusret Kurtishi publikojnë videoklipin "Musliman Dhe Shqipetar". Teksti i këngës u shkrua nga Hazbi Thera.

Më datë 25 Mars 2017, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Allah Ya Maulana", në bashkëpunim me Mevlan Kurtishi.

Më datë 21 Maj 2017, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "A Ka Shpresë".

Më datë 10 Shkurt 2018, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Me Emrin Tend".

Më datë 4 Maj 2018, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Lum Vatani Qe Te Ka". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu.

Në vitin 2018, Nusret Kurtishi publikon albumin "Larg Vatanit".

Më datë 3 Nëntor 2018, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Larg Vatanit". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 22 Shkurt 2019, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Sahere", në bashkëpunim me Mevlan Kurtishin. Muzika e këngës u punua nga Mevlan Kurtishi, ndërsa teksti u shkrua nga Fidush Aliu.

Më datë 24 Maj 2019, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Pa Ty".

Më datë 17 Prill 2020, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Selame Nga Kudsi".

Më datë 3 Qershor 2020, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Fe Dhe Atdhe". Muzika e këngës u punua nga Nusret Kurtishi, ndërsa teksti u shkrua nga Mergim Gashi.

Në vitin 2020, Nusret Kurtishi publikon albumin "Malli I Sofrës Së Vjetër".

Më datë 30 Janar 2021, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Ndalma Lotin". Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 20 Janar 2022, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Biri Im". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Mevlan Kurtishi. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 2 Prill 2022, Hunays & Nusret Kurtishi publikojnë videoklipin "Babi, Kush Ishte Muhamedi?". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Ardian Kastrati.

Më datë 20 Tetor 2022, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Selame Nga Shkupi". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 14 Dhjetor 2022, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Deshmojme", në bashkëpunim me Hunays. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 23 Mars 2023, Nusret Kurtishi publikon videoklipin "Sexhdeja E Fundit". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Mevlan Kurtishi.

Më datë 30 Gusht 2023, Hunays & Nusret Kurtishi publikojnë videoklipin "Shpirt I Lodhur".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 4