Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Shefati Per Prinderit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  8

Vjen një ditë jep llogari, gjith fëmit para dot vijn
Para dalin tuj kërku, bab e nën ku mi keni qu. (2X)

Zoti fëmit i sheh tuj qa, Xhebrail qka është ky zë
Zoti im Ti mirë e din, fëmit kërkoj prindërit. (2X)

Zoti tha ja Xhebrail, qoj n'Xhennet ata të hyjn
Xhebraili po thërret, hajdeni t'ju qoj n'Xhennet. (2X)

Fëmit në Xhennet nuk po shkojn, pa i pa bab e nën
Në Xhennet ne me pushu, prind e ton me u dënu (2X)

Ne i duam bab e nën, pa i pa ata nuk shkojm
Bab e nën sjan sikur ju, kan bë pun me u dënu. (2X)

Fëmit po thërrasin me një zë, me fal Zot Ti bab e nën
Tuj qa me lot bëjn rigja, na bashko Zot me ata. (2X)

Zoti Rahmet aty lëshon, Xhebrailit zë i bën
Të gjithë ata i kam fal, qoj në Xhennet përgjithmon. (2X)


Nusret Kurtishi - Shefati Per Prinderit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shefati Per Prinderit".
3. Video është e këngës "Shefati Per Prinderit", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 0