Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Me Zgjat Doren Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  12

Po nisem i verber ne nje rrug pa adres
Per shpetim nje lajm te vetem po e pres
Ende po kerkoj por te gjej shpetim
Qe ti sheroj plaget e shpirtit tim
Goja ime nuk i leshon me fjalet
Ne gjoks dynjaja mi hodhi malet
Ne zjarr te mekateve un jam deeh
sa shum kam qar e sa pak kam qesh
Valet e nje deti me buzeqeshen
Te me zgjasin doren ata deshen
Valet e nje deti me buzeqeshen
Te me zgjasin doren ata deshen
Valet me than mua o i vetmuar
Perse mikun tend nuk e ke kerkuar
O val askush smbeti veq un dhe ti
Perbije trishtimin dhe beje hi
O val askush smbeti veq un dhe ti
Perbije trishtimin dhe beje hi
Si sme keni harruar ju o val
sa shum ka koh qe ne nuk jemi pa
Me muaj une si kaloj natet
Kur ai doli peshqit me ze qajten
O zemer thyer eja me jep doren
Ti shkrijm dhimbjet sikur dielli boren
O zemer thyer eja me jep doren
Ti shkrijm dhimbjet sikur dielli boren
O Allah plaget me jan tepruar
Dhe un i ver si gjer me eshte ngushtuar
O Allah plaget me jan tepruar
Dhe universi gjer me eshte ngushtuar
Perveq meje rober ti ke plot
Un perveq teje nuk kam tjeter zot
perveq meje rober ti ke plot
un perveq teje nuk kam tjeter zot
Perveq teje nuk kam tjeter zot
Perveq teje nuk kam tjeter zot
Perveq teje nuk kam tjeter zot.


Ky tekst u dërgua nga  Furkani

Nusret Kurtishi - Me Zgjat Doren
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Zgjat Doren".
3. Video është e këngës "Me Zgjat Doren", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 1