Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Atë ditë kur tpërcolla
Kjo zemër mu nda
Kur të mora ngryk
Mu duk se qielli mra

Kur udhë e mbarë të thash
Më ranë dy pika lotë
A ka me tprit nesër
Siç tpërcolla sot,siç tpërcolla sot

REF.:
Askush nuk beson
Që ka natë pa Hanë
Shumë i rand Gurbeti
Nkët botë për një Nanë 2X

Deri kur treni humbi
Unë të kam shikju
Lute Zotin rrugës
Për vete e për mu,Për vete e për mu,

Ndarje e takime
Kështu e paska jeta
Me lotin në façe
Në prag të derës mbeta

REF.:
Askush nuk beson
Që ka natë pa Hanë
Shumë i rand Gurbeti
Nkët botë për një Nanë 3X


Ky tekst u dërgua nga Shenasi Ademi - CaciNusret Kurtishi
Publikimi: 10/09/2016
Muzika: Mevlan Kurtishi
Teksti: Agron Islami
Audio: Mevlan Kurtishi
Editor: Bunjamin KurtishiNusret Kurtishi - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 0