Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Sonte Falet Taravia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  22

2X
Sonte falet teravia
E na shtohet dashuria
Muslimanve ju qesh ftyra
Zbuten zemrat nga mëshira

Mirë se erdhe n’mesin tonë

2X
Ramazani plot mëshirë
me iftar e me syfyr
Muaji që na bashkon

Mirë se erdhe n’mesin tonë

2X
Agjërimi të pastron
shpirt e zemer t’i shëron
Për Allah me ba një punë
Shumëfish Zoti t’a pagun

Mirë se erdhe n’mesin tonë

2X
Ramazani plot mëshirë
me iftar e me syfyr
Muaji që na bashkon

Mirë se erdhe n’mesin tonë

2X
Një herë n'vit ky muaj vjen
pa hesap Zoti t'shpërblen
bëni lutje n’prag t'iftarit
na largo o Zot prej zjarrit

2X
Ramazani plot mëshirë
me iftar e me syfyr
Muaji që na bashkon

Mirë se erdhe n’mesin tonë


Ky tekst u dërgua nga  memetilandrit1234Nusret Kurtishi
Renditja: Top 200
Publikimi: 06/02/2016


Nusret Kurtishi - Sonte Falet Taravia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sonte Falet Taravia".
3. Video është e këngës "Sonte Falet Taravia", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 1