Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Lot Per Qaben Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  4

Kur u nisa me lot në sy
Lum për mu ku ja kam m'sy
Thash po shkoj ma t'mirin vend
Musafiri i Zotit tem 2X
Me ihram n'qabe kam hy
Boj tavaf tboj lutje Ty
Zoti jem sa i mir qe Je
Lutjet prap Ti mos mi kthe 2X

REFREN...
Qabe moj qabe
E ti moj Medine
Sa t'jam i gjall
Ju don kjo zemra ime
Qabe moj qabe
Oj Medinja e mir
Ju them mirupafshim
E jo lamtumir

N'arafat haxhinjt kan dal
Po thojn Zot aman na fal
Pa gjynahe dojm atë kthim
Ja Gafuru ja Rahim 2X
Ne Medine kur kam shku
Ah sa shum jam permallu
Pejgamberit i dhash selam
E nga syt lotet smu ndan 2X

REFREN...
Qabe moj qabe
E ti moj Medine
Sa t'jam i gjall
Ju don kjo zemra ime
Qabe moj qabe
Oj Medinja e mir
Ju them mirupafshim
E jo lamtumir


Nusret Kurtishi - Lot Per Qaben
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lot Per Qaben".
3. Video është e këngës "Lot Per Qaben", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 0