Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Dynja E Rrejshme Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

E kuptova ç'është dynjaja
Është e rrejshme fund e kry
kanë fund vujtjet e sefaja
Te Allahu kem me u kthy

Se atje është pafundsia
Atje vdekje ma s'do t'ketë
I drejtoj lutjet e mia
Na shpërble Zot me xhennet

Ah sa shpejt harron insani
Harrestar është në këtë jetë
A ka n'zemër pikë imani
Për Allahun e vërtetë

I mëshirshëm është Allahu
Lum kush e beson pa ndal
Se i vogël është gjynahu
Është i madh ai që na fal
Nusret Kurtishi
Publikimi: 25/03/2022
Teksti: Kreshnik Avdiu
Melodia: Trashëgimi Islame


Nusret Kurtishi - Dynja E Rrejshme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dynja E Rrejshme".
3. Video është e këngës "Dynja E Rrejshme", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 0