Odeta Dervishi
Odeta Dervishi
Odeta Dervishi
  • Vendlindja:
  • Durrës
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Odeta Dervishi është këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1992, Odeta Dervishi merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Po Kjo Nga Erdhi".

Në Nëntor 1999, Odeta Dervishi merr pjesë në Nota Fest 1999 me këngën "Eja Me Ne".

Në Qershor 2003, Odeta merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Dua Te Vallezoj".

Në vitin 2004, Odeta Dervishi publikon albumin "Me Pelqen".

Më datë 17 Qershor 2021, Odeta publikon videoklipin "Dasem Shqiptare". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Odeta Dervishi. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

Më datë 10 Qershor 2023, Odeta publikon videoklipin "Digje Sonte". Muzika e këngës u punua nga Meti Neziri, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Odeta Dervishi. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0