Më mbaj mend (për 1 muaj)

Odin - Mashtrim Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


A jetojm cysh duhet, a respektojm cysh duhet, a kena cef mu kan mat fort, a dojm shok, a mendojm se ka rini,, a kena pergjegjsi, i shoh per dit cysh rriten, rrethi t'shti mu ndrru, dita di viq mu errsu, a dojm me perparu? ose kshyrim cysh mu knaq, me jetu viq me harxhu, e shka per jet ma mir? a smujm na me ndryshu? per drit n'perditshmeri, e rrug per ardhmrin, a ki urrejtje per dikon, xhelozi per njerin ton, a do me vjedh najkon, a do mi mar ma shum atij me djers qe po punon, a e kshyr fmin, kallxom a e mson/ qe kur t rritet tjet njeri i mir, a dyshon se gjanat nashta nuk jon qashtu qysh thojn, a um sheh ma ndryshe nese na ndryshojn feet, a po zoti viq gjykon? a sjena kejt nisoj? a menon se nese meritoj gjykim prej zotit meritoj gjykim prej tyy, a e sheh veten aq afer tij, kallxom cysh duhet me jetu? a e di cysh kom jetu? a e di sa kom ndryshu? rruga --- populli osht ajo qe kom, edhe pse um vjen ran t'i shoh
a menon se punt e fllicta qe bohen jan pse jena tkci? a e di pse ki armiq? qe une pot kallxoj jo pse je fajtor po tkan rrit do mafijash me kostume dhe djallzi, qe kan luksuz per met habit, shka ka lidhje a o i joni a nuk o kur mundsia ekziston, viq njerzt e zakonshem nuk kan faj pa mar parasyh se SHKA JON
Merre librin dhe lexo leje rrugen set mashtron, a di sa gjana ka kjo bot qe pret ti mi plotsu, kallxom per chka andrron, a do mu kan najher i drejt, krenar i lumtur para se me lan qet jet, me lot qe e kish shpreh kuptimin pse ke jetu, kallxom chka ke ndertu a je kan afer familjes? a e ke pa madheshtin te fmiitt? a e kupton pergjegjsin qellimin a i jep randsi?
Shka o rruga, rruga o tazhnic, jet e dhimbshme, mashtrim njerz tdobt tradhti e tkci hiena e zotni beton i ftoft urban edhe plag tkalumes qe i vujn gjeneratat qe viin

Sa pak jon ata qe um kuptojn, faktikisht ata kuptojn po nuk munen mu pajtu me qet filozofi, a je viq i vetdijshem se sa vyyn ni njeri mu sheru prej ktij trupi qe tmallkon prej ktij burgi qet munon kallxom ku do me shku? a e sheh najher brendin? kshyr sa t fllict jena jeni tu mu dhimtNuk kemi video për këtë këngë.
Odin - Mashtrim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mashtrim".
3. Video është e këngës "Mashtrim", por nuk këndohet nga Odin.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dragoi (Odin):


Komente 0