Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  8
 • Vendlindja:
 • Sopik 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 56 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Odise Gremo është një shkrimtar i njohur. Lindur në Sopik të Sarandës dhe shkollën fillore e 8-vjeçare e mbaroi në vendlindje, kurse të mesmen pranë hidrocentralit të Fierzës në vitet 1979-83, pa shkëputje nga puna, në specialitetin ndërtim. Ka botuar 5 vëllime me poezi, ku dallohet për gjetjet e reja dhe detajet artistike: "Një dorë maanaferra" (2009), "Pash më pash do t'i bie ferrit" (2010), "Kumbari i hënës" (2014), "Kronika e një mali" (2015), "Vargje me fltar" (2016). Lidhja Ndër...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Ardi Omeri

Viktor Canosinaj

Fatmir Terziu

Ferdinand Laholli

Rexhep Shahu

Mihal Gjergji

Sahit Shala

Liri Loshi

Xhenc Bezhi

Hasan Qyqalla

Tags: Odise Gremo


Komente mbi këtë artist