Më mbaj mend (për 1 muaj)

Brohorasin Partizanet

Varret e krenarise i mbuloi pluhuri harreses
Dallget e trazuara tundin brigjet
Pergjumur dielli nga rete me shi
Shpresa u zbeh tek rrudhat e ballit

Shallit dy fije as qe i mbeten
Treten emrin nen balten pa fund
Askund askush perpos lakmise
Dashnise akordet qysh ia rrembyen

Tekanjozet vrasin endrrat
Mbi rrenoja BROHORASIN partizanet
Llafazanet cakrrojne gotat
Niagara qe kurre su shterre

Ortekujt e bores ne gjume te thelle
Sa teper e duan heshtjen skenaristet
O kopshti im more vec kopshti im xhepat
PLOTE dhe ne fund bre t'peshurresha kalin

- poezi nga Odise Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Më shumë nga Odise Krasniqi


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet