Më mbaj mend (për 1 muaj)

Offchestra

Offchestra
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  7
Këndon kryesisht: pop pop-rock

Offchestra është grup artistësh i njohur. "OffChestra" është formacion muzikor - orkestër e krijuar nga instrumentistë profesionistë, e cila performon muzikë shqiptare dhe ballkanike të thyer me zhanret e ndryshme botërore (ska, reagge, latino, jazz, drum&bass, dubstep). Grupi u krijua me 30 Maj 2011. Karakteristikë e kësaj muzike janë padyshim ritmet e forta ballkanike të mbështetura nën meloditë e bukura shqipe dhe të pasuruara me rrymat moderne botërore. Pavarësisht pjesëve folklorike kjo e bën muzikën shqipe të stlizohet njëlloj si muzika që është trend në botë dhe të merr një karakter shumë urban. Energjia dhe performimi gjithmone live ka bërë që ky formacion të paraqitet në shumë koncerte dhe festivale si në Kosovë, Maqedoni, Shqipëri, Mal të Zi dhe së fundi në Turqi.

Anetaret:
Sezgin Curi (Vokal,Bass)
Faruk Banjska (Gitare)
Ilire Avdiu (Klarinete)
Dukagjin Muhaxheri (Saxofon)
Ardit Pira (Trumpet)
Ilir Livoreka (Trombon)
Granit Pacarada (Bateri)

Më datë 27 Shkurt 2013, Offchestra publikojnë videoklipin "Te Penxherja Jote", në bashkëpunim me Kushtrim Hoxha.

Më datë 16 Qershor 2013, Offchestra publikojnë videoklipin "A Bon". Muzika e këngës u punua nga Sezgin Curi, Faruk Banjska, Ilir Livoreka, teksti u shkrua nga Ilir Livoreka. Videoklipi u prodhua nga Barcode Production. Me këtë këngë, Offchestra u paraqit në këto festivale: Netët E Klipit Shqiptar 13 (2014), Top Fest 10 (2013).

Më datë 8 Mars 2014, Offchestra publikojnë videoklipin "Pune S'ka". Muzika e këngës u punua nga Faruk Banjska, Sezgin Curi, teksti u shkrua nga Ilir Livoreka, Faruk Banjska. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Me këtë këngë, Offchestra u paraqit në këto festivale: Netët E Klipit Shqiptar 13 (2014), SVFM 2014 (2014), Top Fest 11 (2014).

Në Dhjetor 2014, Offchestra marrin pjesë në Festivali i 53-të Në RTSH me këngën "Bajram".

Më datë 12 Shkurt 2015, Offchestra publikojnë videoklipin "Bajram". Muzika e këngës u punua nga Faruk Banjska, teksti u shkrua nga Offchestra, ndërsa për orkestrimin u kujdes Offchestra. Me këtë këngë, Offchestra u paraqitën në këto festivale: Zhurma Show 2015 (2015), Netët E Klipit Shqiptar 14 (2015), Festivali i 53-të Në RTSH (2014).

Në Prill 2015, Offchestra marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 me këngën "Bajram".

Në Shtator 2015, Offchestra marrin pjesë në Zhurma Show 2015 me këngën "Bajram".

Më datë 14 Korrik 2016, Offchestra publikojnë videoklipin "Pa Jelek".

Më datë 27 Nëntor 2017, Offchestra publikojnë videoklipin "Jena Pa", në bashkëpunim me Mc Kresha.

Në Maj 2019, Offchestra marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 19 me këngën "Jena Pa", në bashkëpunim me Mc Kresha.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  ArgjiraRAM  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

SoundCloud

Kanali

Youtube

Profili

Twitter

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Offchestra »

Komente 0