Më mbaj mend (për 1 muaj)

Offchestra - Te Penxherja Jote (Feat. Kushtrim Hoxha)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Se ç'ma ke shtëpinë në fund të zabelit,
sytë e tu të çiltër posi kupë e qiellit.
Kur përpara teje unë një ditë qëndrova,
nëpër sytë e tua vehten e vështrova.

Refreni]
Te penxherja jote mike po trokas.
Hape moj të keqen, hape yll o gaz.
Hape se të solla lulen që do ti,
lulen që këputa ndër ato lajthi.

Erdh një shi nga mali dhe e lagu dhenë,
fletët e qershisë pika pika venë.
Ç'më zu shiu në arë, miken edhe mua,
udha ujë e baltë fushës u mbulua.

Refreni]
Te penxherja jote mike po trokas.
Hape moj të keqen, hape yll o gaz.
Hape se të solla lulen që do ti,
lulen që këputa ndër ato lajthi.


Ky tekst u dërgua nga RozafaOffchestra
Featuring: Kushtrim Hoxha
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/02/2013


Offchestra - Te Penxherja Jote
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Penxherja Jote".
3. Video është e këngës "Te Penxherja Jote", por nuk këndohet nga Offchestra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Offchestra:


Komente 0