Më mbaj mend (për 1 muaj)

Offchestra - Dimeroj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Dimërooo, dimëroj siç dimërova!

(hej hoo hoo hej hoo hoo hej)

Kush i la yjet pa gjumë?
Kush u çmend' e u bë lumë?
Kush e shkeli dashurinë?
Zemëroi dhe perëndinë! x2

Ku verove verën oo?
Ku vjeshtove vjeshtën oo?
as verova, as vjeshtova,
dimëroj siç dimërova! x2

Kur këndon kopeja n'male,
kur këndon burimi zallin,
të ka dashur dashuria,
të bekon dhe perendia! x2

Ku verove verën oo?
Ku vjeshtove vjeshtën oo?
as verova, as vjeshtova,
dimëroj siç dimërova! x2
Remake: Ardit Gjebrea - Dimeroj
Offchestra
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/03/2023
Muzika: Ardit Gjebrea & Gazebo
Teksti: Xhevahir Spahiu
Orkestrimi: Offchestra
Vocal Recording/Mix/Master: Mixey
Vocal/ Bass: Sezgin Curi
Sound Producing & Loops: Edon Tahirukaj Dj Wise
Guitar: Faruk Banjska
Sax/ Back Vox: Dukagjin Muhaxheri
Drums: Granit Pacarada
Keys: Jeton Dolaku
Elec. Drum Orkestrimi: Mixey
Directed: Tanju Suleyman Prima Future
Dop: Dijart Dyla
Ass. Cameraman/ Bts: Naser Berisha
Edited: Genc Terstena
Video Produksioni: Artan Minci
Makeup: Nora Hoti
Stage Construction / Lights: Amc Corporation
Video Recorded At: Amc HallOffchestra - Dimeroj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dimeroj".
3. Video është e këngës "Dimeroj", por nuk këndohet nga Offchestra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Offchestra:


Komente 0