Më mbaj mend (për 1 muaj)

OG Rruga - 1 Milion  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

09/10/2019

2019-10-09T10:48:29+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "1 Milion" kënduar nga OG Rruga.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga OG Rruga i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Keli - 1 Milion

2 X
HAJDE HAJDE THUHE AT FJAL
DOT PRES SAT TJEM GJALL
CDO DESHIR QE KE
PA THAN MOS E LE.

REFRENI:

2 X
1 MILION 1 MILOIN PER TY I KISHA DHAN
1 MILION 1 MILION VEC ME TY BASHK ME KAN.

2 X
HAJDE HAJDE THUHE AT FJAL
DOT PRES SAT TJEM GJALL
CDO DESHIR QE KE
PA THAN MOS E LE.

REFRENI:

2 X
1 MILION 1 MILOIN PER TY I KISHA DHAN
1 MILION 1 MILION VEC ME TY BASHK ME KAN.

R-Jan - 1 Milion

Mix.1

Spo du mu shit gangsta amo prit veq tdhezna
loja kadal si benzema vijat nipad si zebra
na kurr nuk rrina pa hekra dhipat si ceca
i iqa i cepa problem me mu jau nali koncertat
ti qi versat jena rrit me heka
me maska te kthesa qiti krejt pi xhepav
veti krejt vet dhipat mat mir i kum pas un nqytet
e i kom apet nese mbjen sida dhipat mat mir i lojn met
FUCK THAT
pushime nbregdet i bojna pernet
bari me killa tmontume ngepek
me dhipa nvilla bari coc
deri sa tbina edhe 3 tima
sun po shkruj rima kur spo ngrehi tima
nballkon rritet bima qyteti prishtina
bardh e kalter plisat kokaina e shesume pina
po hi nestrad veq mja iq dhipat sdu pun em kta tipat
se jon ma dhipa se dhipat veq ju mungojn
shtikllat ju sjeni G veq boni filma

Ref*

Kom ardh em marr qka um takon
ska mu nal deri ti boj 1 milion
je dal pi mode 1milion
ktu o gangi e jo nven ton
kallxo vesha sa pot kushton
menaxheri a po ju munon
un heci gjon se kraht i kom beton
nese ti mpengon theki me ni telefoonnn

Mix.2

Ju folni per pare e drog amo jeni Broke
un jom tu i mush seket apo ta rrok
e bllokoj tregun e kapi lekun
ti e kqyr lejlekun kur andrren jau dekum
ju jeni fallca pa banderolla
ju kan dal qyrrat fshini em palloma

MOS UM MANI HATE (FAKE)
JU JENI FAKE (HATE)
MOS UM MANI HATE (FAKE)
JU JENI FAKE (HATE)
KREJT FAKE (FAKE)
MOS UM MANI HATE [(FAKE)(FAKE)]

Hala tu bajt pare me gajbe
i hekum do gajle tu u mirr me fajde
me drog pare tmajme qyshtu pazari pe hajke
fresh pi mahalles trenerkat nike
tipat jon gati me shkrep automatin
kto nuk jon prrala un vi pi asfalltit
UNE STA ZGATI MOS E BIR PUNEN ME TA SHKURTU FATIN

Ref*

Kom ardh em marr qka um takon
ska mu nal deri ti boj 1 milion
je dal pi mode 1milion
ktu o gangi e jo nven ton
kallxo vesha sa pot kushton
menaxheri a po ju munon
un heci gjon se kraht i kom beton
nese ti mpengon theki me ni telefoonnn

B52 - 1 Milion

.......................................................................
Nese ski euro dost ti je zero
Nese ski lek dostit ti sje shef
Nese ski rape as 1 dollar nxhep
Si ta mer vesh ajo tlen vet
Ti rrej sa dush veten e rren
Budall e bojn kujdo po edhe budalla ka men
Femnat vin e shkojn shyqyr zotit ka boll
Nfund kejt shkojn se asnjonja spom ...
Ti me to lun ti ato ngishta e sill

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet