Më mbaj mend (për 1 muaj)

OG043
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: hip-hop

OG043 është këngëtar i njohur. Emri i tij eshte Oliger dhe mbas disa vitesh ne USA, eshte kthyer dhe jeton ne Tirane. Pjesetar i grupit TBA, O.G. ose i njohur edhe si OG 043, eshte nje konkurrent i programit Big Brother 4 i kanalit televiziv Top Channel.

Më datë 24 Gusht 2008, Ledi Vokshi publikon videoklipin "Ketu Apo Atje", në bashkëpunim me Og043.

Në Maj 2009, O.G. merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "As Vete S'e Di".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  zingjirtt  

Komente

Asnjë Koment

Ish-Anëtar i grupit

Kabala Mafia


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0