Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  75
 • Emri i Vërtetë:
 • Ajaz Limani
 • Vendlindja:
 • Zheger 
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Ogi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertete eshte Ajaz Limani. Pak para luftes, ne vitin 1998, OGI me familjen e tij u larguan nga Kosova. Për shkaqe sigurie dhe per nje jete me te mire, OGi dhe familja e tij shkon drejt Zvicres, pikerisht ne Obfelden (komuna e Zürich). Nuk osht e para her qe na pruni Babai jon ne Zvicër, sefte jom kon ne vitin 1995 me vetem 2Vjet, pak mavon na fali Zoti edhe ni Vlla te vogel Armend Limani. Pse me quajn krejt ( OGI )? Emrin e sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lindy

Explicit

D-Komit

Liil Craizy

Mr.Trimi

Sacrifice

Rascom

Ex King

Anestezioni

Overlord

Tags: Ogi, Ajaz Limani, Nc.P


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet