Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ogi - My Lady
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "My Lady".
3. Video është e këngës "My Lady", por nuk këndohet nga Ogi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ogi - My Lady  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Teksti:

Ogi

Video Produksioni:

Biggy Image

Komente

Asnjë Koment

30/09/2017

2017-09-30T08:50:29+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "My Lady" kënduar nga Ogi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ogi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Teksti: Ogi
Video Produksioni: Biggy ImageDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nasty - My Lady

(2X)
Ska lidhje qe po luj ama ti mu ke fiksu...
Ska lidhje qe najher, OPS- Po ta baj rrafsh.

Hey! Girl...

Ama pak doren, Kur jem na dy bashk
Nuk ka me kqyr oren,Nese jena veq na dy
Mos ta nin tjert qka thojn, Po na shohin e xhelozojn,
Sikur na mu kan po dojn.

AHH...

Mos i ngo senet qe fliten,E qe permenin
Afer teje une jom tash..Edhe kurr nuk e ndrroj venin.
E di qe jom i eger po qeshtu un e kom tipin,
Mos um thuj qe ty sta kana kur di me ta ndreq tripin.
Afrohu ktu zemer hajde ma ngat,
Mos um shtin me ardh met ngreh zhag.

HAA..

Jo be hajgare une ty s'tpreki,
Nejse pak po amo at sen spe ceki.
Shkojna ku dojna, tan diten rrina,
Ska lidhje koha, e ska lidhje stina.
Deri ne mbramje, bashk n'argetim...
Qka ndodh masanena veq na dy e dim.

Ref. 2x

Ska lidhje qe po luj ama ti mu ke fiksu...
My lady bane veq per mu.
Ska lidhje qe najher, OPS- Po ta baj rrafsh
Veq ideja jem o na dy me kan bashk.

Saher qe t'boj nervoz, menon qe pa qellime
Krejt kto sene jon me plan
Te un nuk ka gabime.
Me kqyr far reagime, po ki a qka po thu...
Apet diqysh t'pajtoj e t'shti mem than tdu.

Mos meno qe najher t'lo, nese per ni sen gabon..
Veq mos meno as qe ta fali, per qdo sen kur e tepron.
E di qe t'nervozoj, edhe e din qe m'nervozon..
Amo ndasht qeshtu po shkon, veq me t'mir jo nuk e don.

HAA...

Po du me thon qe me neve nuk ka..
Le qe nuk ka tash po as ska me pas ma.

BASHK..

Bojm hajgare si mu kon humoristika
Shpesh her m'kishet kurt rrxohesh tu i math patikat.

Qeshtu mpelqen e jo veq nervoze,
Niher e omel e tani shum xheloze.
Nuk kom faj une qe um bane perveti
Hajde t'parqafi...
I'm your man your my lady !

Ref. 2x

Ska lidhje qe po luj ama ti mu ke fiksu...
My lady bane veq per mu.
Ska lidhje qe najher, OPS- Po ta baj rrafsh
Veq ideja jem o na dy me kan bashk.

Ex-P - My Lady

SimboL
Ti je so sweet
Baby Girl krejt ti po i qmend
Ti me habit
Sa her me shikon me len pa men
Ti je shum HOT
Vetem ty dua tet kem ngat
O per qdo nat
Veq me ty te jem ne shtrat

ex-p
my baby, muj me thon se ti je njo
my baby kur jom me ty tjera nuk shoh
edhe pse gjdo her dal me tjera
okej.. ty ma shum trritet vlera

smuj me thon sen let kur e di edhe vet
puna jem me ty osht qe ni vjet
sa her t'sho nrrug um vjen nxet
pak osht me thon qe mterhek si magnet

rrugen e ndriqon edhe nese ska drit
qe sa koh tu t'prit edhe sa me t'prit !
lady koht e fundit je tu mqudit
lidhja jon ka me ardh pa prit

mos hezito, nese nje dit te mungoj
me thirr telefoon
dhe un do tvi aty ku je ti dhe do te
plocoj gjdo gje qe ti kerkon

SimboL

ti je my lady ti je my baby
je ma e mira ti mbon mu ni CRAZY
vasha qe sho nonderr
qdo nat ti vreje..
je ajo qe po du me pas ngat meje
hey darling hajde dalim
honey mos ta nin kur vjen puna
per MONEY
i kem kejt na e bojm bashk na...
deej nmengjes me ty o la la laaa
jo ty kurr nuk tlo vet un jom lind per ty
zemrat tona mi bo bashk e mi mbyll me 1 dry
sa her dalim nqytet kejt rrin tu na kqyr
jena qifti ma perfekt gjdo aspekt e gjdo mnyr
ti je ma e mira ,, o ma emira ty po du methon
o kejt deshirat o kejt deshirat, veq ti mi plotson,

Ditti - My Lady

REFREN:2x DiTTi
ti ti ti ti ke plot shije baby//
sonte s'tkrahasoj my lady//
ti dridhe mos pusho//
je ma e mira mos haro ooooo//

Verse1
hej mirmbrama del ktu nsken DiTTi//
viti 2011 kot hit e priti//
sonte atmosfera jo ska me mungu//
ke fillu me mkall e me mprovoku//

jom ashtu tipi me pak muhabet//
paraqiftje normal me vler si mbret//
ta dridhim venin ta kallim atmosferen//
me femna ne klas un e hapi deren//

stilin e kena qysh e don publika//
stil abnormal e kallim me kto çika//
ti mi e din kush jan ma tqart//
2011 baby na jena tpart//

aty ku ka shqiptar DiTTi kendon//
aty ku ka shqiptar Dr Bero smungon//
ke hij natmosfer mir jam ka e shoh//
hajde ti lady dridhe mos pusho//

REFREN:2x DiTTi
ti ti ti ti ke plot shije baby//
sonte s'tkrahasoj my lady//
ti dridhe mos pusho//
je ma e mira mos haro ooooo//

Dr Bero kur vjen bohet nami//
ti vec sa msheh mu don mu njoftu hani//
ke ra ndepresion e po don me mprek//
pa mu smunesh me jetu po as me dekk//

je e mir e vecant e bukur je okey//
krejt vin ka ty e ti vec mu msheh//
sa her qe msheh ti takm 1 stres//
jom pak V.I.P Ndit ka ni hit e çes//

smduhet maximumi qe kot nat un ta ndez//
ti boj 2-3 sene e prej tripi un t çes//
sri ndepresion jo skunsumoj bari//
smvin 2 minuta qe kot nat ta kalli//

kjo nat ka me mbet kjo nat ka me u kujtu
sa her qe tmer malli tfutesh nyoutub me mgu
tash mos mendo se jam i njet si tjert//
tash je me neve e do ta kallim kejt//

REFREN:2x DiTTi
ti ti ti ti ke plot shije baby//
sonte s'tkrahasoj my lady//
ti dridhe mos pusho//
je ma e mira mos haro ooooo//

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ogi:


Komente mbi këtë këngë