Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ogi - E Du

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Du".
3. Video është e këngës "E Du", por nuk këndohet nga Ogi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ogi - E Du  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Video Produksioni:

Biggy Image

Komente

Asnjë Koment

07/11/2017

2017-11-07T21:41:57+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "E Du" kënduar nga Ogi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ogi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Meda - E Du

Ku je shpirti jem,po du met taku,
a ka dhe nje shanc na me u bashku.
AH ti je helm qe mke helmu,
pa helmin ton nuk muj me jetu.
Thike me dy deha je per zemren tem,
po prap se prap je dashnia jem

REF.:
Oh e du edhe pse keq pom bon mu
Oh e du edhe pse mka shaktrru
Dashni e jetes ti mbetesh per mu
O Dashni e jetes ti mbetesh per mu

Me ty sy me sy du me u taku
Me ta ndi aromen qe smuj me harru
ah ti je helm qe mke helmu
pa helmin ton nuk muj me jetu.
Thike me dy deha je per zemren tem,
po prap se prap je dashnia jem.

REF.:
OH e du edhe pse keq pom bon mu
Oh e du edhe pse mka shaktrru
Dashni e jetes ti mbetesh per mu
O Dashni e jetes ti mbetesh per mu
Oh e du

Shpat Deda - E Du

Natën gjumi kur s’të zë
Kur shikon lartë e flet pa zë
E mendimet tua janë permbytë me të
Sot e ki pa keni nejtë bashkë
Ajo s’ka ditë ti e ki dashtë
E ki shiku nga afër dhe nga largë

Se nëse të buzëqeshë
Nëse, ti vetëm heshtë
Dhe e shikon dhe të magjepsë s’ke zë...
S’e ke të lehtë
Ti me i thon te du!

Fëtyra e saj s’të lë të qetë
Ngado që shkon ajo të ndjekë
E ti pyet vetën a është e vertetë
Cdo fjalë e saj ëmbël tingllonë
Në pafundsi ty të jehonë
E cdo gjë që t’thote ti nuk e harronë

Se nëse të buzëqeshë
Nëse, ti vetëm heshtë
Dhe e shikon dhe të magjepsë s’ke zë...
S’e ke të lehtë
Ti me i thon te du!

Se një ditë do t’marrë guxim të t'flas
Nga shpirti im të ta them
Cdo gjë që ndjejë
S’dua më të genjejë
Unë dua t’them të du!
Më Shumë Këngë Nga Ogi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet