A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Olsa Spata Ballguri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
BIOGRAFIA: Olsa Spata Ballguri është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Olsa ka një lidhje të hershme me muzikën, duke mos iu ndarë asnjë çast, pavarësisht se studimet i ka kryer për gjuhë të huaj. Ajo është pjesëtare e një grupi muzikor në qytetin e Vlorës, ku i fejuari i saj është kitarist. Në vitin 2004, Olsa Spata Ballguri merr pjesë në Ethet E Së Premtes 2. Në Dhjetor 2004, Olsa Spata merr pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Pritje". Në vitin 2014, Olsa Spata Ballguri ishte finaliste në The Vo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Voice Of Albania

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Rozeta Pohja (Rozi)

Elinda Katiaj

Diti

Eniada

Ola

Bena

Klaudia D.

Geta Beqa

Bulza Fejzullahu

Olta Juba


Tags: Olsa, Olsa Spata, Olsa Spata Ballguri, Olsa Ballguri

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019