Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olsi Bylyku
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Prill 1998
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  265
Këndon kryesisht: hip-hop

Olsi Bylyku është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Ka mbaruar shkollën e mesme tek gjimnazi "Qemal Stafa" dhe aktualisht ai studion në degën Menaxhim-Biznes. Ai është një nga aktorët më të preferuar të humorit në Top Channel e me pas ne TV Klan. Karriera e tij artistike ka nisur të ndërtohet jo vetem si aktor, por edhe si këngëtar sepse nga viti 2017, Olsi është kthyer edhe në një reper, mjaft i pëlqyer për tekstet plot humor, por ku trajton edhe tema të mprehta të aktualitetit.

Më datë 11 Korrik 2017, Lorenc Hasrama publikon videoklipin "Kisha Menu", në bashkëpunim me Olsi. Teksti u shkrua nga Lorenc Hasrama, Olsi Bylyku.

Më datë 20 Mars 2018, Olsi publikon videoklipin "Kush Jam". Teksti u shkrua nga Olsi Bylyku. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 9 Qershor 2018, Petro Xhori publikon videoklipin "1 Gote Dashni", në bashkëpunim me Olsi Bylyku. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, Olsi Bylyku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

Në Tetor 2018, Olsi Bylyku merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Si Te Flas", në bashkëpunim me Lorenc Hasrama.

Më datë 27 Janar 2019, Olsi Bylyku publikon videoklipin "Opium", në bashkëpunim me Lorenc Hasramën dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj.

Më datë 6 Mars 2019, Eni Koçi publikon videoklipin "Afer Teje", në bashkëpunim me Olsi Bylykun. Teksti i këngës u shkrua nga Eni Koçi & Olsi Bylyku. Produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj.

Më datë 13 Prill 2019, Lauresha publikon videoklipin "Ku Ishe Ti?", në bashkëpunim me Olsi Bylykun. Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj, ndërsa teksti u shkrua nga Lauresha Ramadani & Olsi Bylyku. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 22 Korrik 2019, Olsi Bylyku & Lorenc Hasrama publikojnë videoklipin "AMA". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Joniad Banushi.

Në Shtator 2019, Olsi Bylyku merr pjesë në Kënga Magjike 2019 me këngën "Ma Kthe".

Më datë 29 Shkurt 2020, Olsi Bylyku publikon videoklipin "Lulet Jon Per Ty", në bashkëpunim me Mateus Frrokun. Teksti i këngës u shkrua nga Olsi Bylyku. Produksioni audio u realizua nga Joniad Banushi.

Në Maj 2020, Olsi Bylyku merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Lulet Jon Per Ty", në bashkëpunim me Mateus Frroku.

Më datë 14 Qershor 2020, Gena publikon videoklipin "Bella Senorita", në bashkëpunim me Olsi Bylykun. Muzika e këngës u punua nga Gena & Gent Myftaraj, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi & Olsi Bylyku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj.

Më datë 10 Korrik 2020, Olsi Bylyku publikon videoklipin "Diablo". Muzika e këngës u punua nga Joniad Banushi, ndërsa teksti u shkrua nga Olsi Bylyku. Produksioni audio u realizua nga Joniad Banushi & Gent Myftaraj.

Më datë 21 Nëntor 2020, Olsi Bylyku publikon videoklipin "PPN", në bashkëpunim me Engin. Teksti i këngës u shkrua nga Olsi Bylyku & Engi. Produksioni audio u realizua nga Joniad Banushi.

Më datë 7 Prill 2021, Olsi Bylyku publikon videoklipin "Prej Shqipnie". Teksti i këngës u shkrua nga Olsi Bylyku. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Joniad Banushi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

12

I dashuri i

Egli Takos

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

TikTok

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 12