Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olsi Bylyku - Babi Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  82

C'kemi
Ca bot?
Une jam adoleshenti LUI
Kur linda
Lindi parfumi
Jam me origjin nga GUCCI
Zoti eshte babai im
Qe eshte pronari i shum bareve
Prej tij i ndjej aromen PAREVE
Ndryshe prej gjith moshatarve
Shoket e mi me shohin nga xhami makines
t'MERCEDEZIT
Qe mbleu babi 16 vjetorin e lindjes
PRIT
Drejtori i shkolles me babin o shum mik
Ne shkoll nuk shkoj asnje dit
rezultati mdel fantastik
Une kam gjithcka
Edhe per t'ardhmen se vras menjen
Se sa merrni ju ne muj
Babi im feston ditlindjen
Po nuk e di se si...
Babin e shoh n'tensjon sot
Po kollitet NON STOP edhe ka ftoht
Po djersit pa limit se kuptoj dot a
Po thash me vete
O i fort 1 moment u zbardh edhe ra n'tok
Spitali rond osht po thot edhe ka munsi qe te shtrohet sot
Doktori doli i thash:
Mere oren HUBLOT dhe makinen jasht
Vetem coje ti babin si ishte prap
Mu drejtu qe ska lidhje sa pare ka

ref(2x)

Leku nuk eshte gjithcka
Nuk ble ndjenja
Vin momente qe nuk zgjidhen me miljona
E as me prona
Po vetem lutja
Vler nuk eshte parja
Po idealet tua

Kalun shume kohe
Biznesi po fillo deshto
Vilat qe kishim
Jan n'shitje
Tgjitha me cmim okazion
Po shoh pasuria
Qe kishim dal kadal
Po fluturon
Plus qe kurat qe po merr doktorri nuk na premton
Si dreqin ndodhi
Kur kishim?
Lek me thas ne i kishim shisha dhe goca
Me rrishin se isha un Djali 1-shit
Tani e shoh pa shpres N'krevat
Dhe nuk e shero armani
Nuk e sherojn pushimet n'majemi
As djali
Nuk e shero makina
Drejtori
Dhe as mengjeset me sushi
Ai iku dhe mla duke kuptu qe nuk jam askushi
Se ne jet e ble oren...
Po nuk e ble kohen
Se ne jet e ble Shpin...
Po nuk e ble familjen
Kuptova
Shume e me shume
Nga kto dy pikat e lotit
Qe babi Nuk ishte ZOTI
Po ishte 1 rob i Zotit
Tani jam vetem
Perball
Per t'ja nis nga fillimi
Sepse
tani pa mbeshtetje
S'esht i njejte Udhtimi

ref(2x)

Leku nuk eshte gjithcka
Nuk ble ndjenja
Vin momente qe nuk zgjidhen me miljona
E as me prona
Po vetem lutja
Vler nuk eshte parja
Po idealet tua


Ky tekst u dërgua nga KristinaOlsi Bylyku
Renditja: Top 200
Publikimi: 06/10/2017


Olsi Bylyku - Babi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babi Im".
3. Video është e këngës "Babi Im", por nuk këndohet nga Olsi Bylyku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (7)

3
3
3
3
3
4
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Olsi Bylyku:


Komente 0