Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olsi Bylyku - Si Te Flas (Feat. Lorenc Hasrama)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  173

[Lorenc:]
Mendova se do ishim të dy
Mendova do jetonim të dy
Dorën tënde që më zgjon
E më puth e përqafon
Ku je ti ×2

E sa herë që të shikoja në sy
Ëngjëjt më xhelozonin për ty
Sot kjo zemër i kupton
Sot që ti pa fund mungon
Ku je ti ×2

Vetëm hajde merrëm që të vij tek ti
Vetëm hajde merrëm të jem aty tek ti
E nëse vjen më gjen ne shi duke fshehur lot't e mi
Ti vetëm hajde merrëm të lutem që tani

[Olsi:]
Si të flas kur s'të kam të them të dua
Si të eci kur nuk kam un duart që ecin me mua
Si të shoh kur ti ishte portreti i preferuar
Si të dëgjoj kur simfonia më e bukur është larguar
Një foto po e vendos në cep të komodinës
Sa herë që t'vij t'ulem t'jap rrëfimet e ditës
Them që më mungon brenda meje ti jeton
Le t'më thonë që jam i çmendur se i çmen' pa ty po rroj
Po t'fol me mllef se kom dashnin e teprume
Po shkrujn damarët jo dora n'mënyr t'pakontrrollume
Lumturi e vizatume n'mozaik të shpirtit tim
Solle ngjyra në kët galeri të mbush me zhgarravin
Nuk mund të t'shaj nuk mund të t'prek më fal kur iki
Dhe të lutem që të kthehem tek i njëjti përqafim që zbutem
Un po bërtas që me ty un prap të ulem
Krenaria e burrnis përpara dashnis përkulet

[Lorenc:]
Vetëm hajde merrëm që të vij tek ti
Vetëm hajde merrëm të jem aty tek ti
E nëse vjen më gjen ne shi duke fshehur lot't e mi
Ti vetëm hajde merrëm të lutem që tani

[Olsi:]
M'ka marr malli për frymën kur ti qaje kur un nuk vija
Dreqin dua të të prek flokët dhe trupin dhe të ngrija
Un nuk mund të shaj askënd prandaj qetsin ma jep vec pija
Ti më fal që s'të dhurova jetën si fotografia

[Lorenc:]
Ti vetëm merrëm...
Të jem aty, të jem aty tek ti
E nëse vjen më gjen ne shi duke fshehur lot't e mi
Ti vetëm hajde merrëm
Të lutem që tani...


Ky tekst u dërgua nga Kalosh T.Olsi Bylyku
Featuring: Lorenc Hasrama
Renditja: Top 200
Publikimi: 11/11/2018
Festivali: Kënga Magjike 2018
Muzika: Gent Myftaraj
Teksti: Olsi Bylyku & Endrit Mumajesi
Orkestrimi: Gent Myftaraj


Olsi Bylyku - Si Te Flas
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Te Flas".
3. Video është e këngës "Si Te Flas", por nuk këndohet nga Olsi Bylyku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (11)

11
16
17
13
19
20
17
15
14
22

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Olsi Bylyku:


Komente 3