Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olsi Bylyku - Duru (Feat. Eugena Aliu)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Rrall Her n'tru
Bindem per me shkru
E kom lapsin rebel
Qe smundem me kundershtu
Sa her thom kjo betej ka perfundu
S’mundem kurr me nejt n’vend pa qellu
and this true
Hala skom flejt
Prandaj sjom zgju
Hala pa kreh
hala pa ndrru
S’boj muzik me m’postu
E boj me m’injoru nese s’smundesh
Me Analizu ça jom tu shkru
Refuzu çdo mendim edhe kur kom gabu
Kom zgjedh me ta ndrru ty mendimin
Jo un me ndryshu
Jom dobsu po Vallah s’jom urtu
Po Vallah s’jom rrzu
Po prap me bindje n’tru.
E sa her du me ndalu vet jam gju
Ça kena kalu s’munesh me kalkulu
S'munesh kurr me deviju
Se ke sy qe t'kan besu
E der kur tkom mu shu
Shpirtin e kom pa tabu

REF. 2x:
Kom duru po nuk u nala jo
Nala jo nala jo
Vetem shpirti e din ça kom bo un
Ça kom bo un ça kom bo un

OLSI BYLYKU:
Ti je stresu kur babi jot ka deshtu
se deshiren qe ke pas ti so plotsu
Un jom stresu kur kom deshtu
Se deshiren qe ka pas babi im sja kom plotsu
Prandaj s'muj mu barazu un
S'muj mu barazu un
E di ça kom kalu Na Na
Kur un kom qa
Ti ke festu
Kur ti ke pi
Kom qen tu vu
Kur Ti Ke q*
Kom qen tu shkru Na Na
Prandaj hala n’paranoja besim kom
Prandaj vet rri N’kom testom
Egon edhe shpirtin e kom sinkrom
Mllefin e kom dy ton
Kur dush hajde testom.
E sa her du me ndalu vet jom gju
Ça kena kalu te dy s’munesh me kalkulu
S’munesh kurr me deviju
Se ke sy qe t’kan besu
E der kur t’kom mu shu
Shpirtin e kom pa tabu

REF. 2x:
Kom duru po nuk u nala jo
Nala jo nala jo
Vetem shpirti e din ça kom bo un
Ça kom bo un ça kom bo un

OLSI BYLYKU
Nai Her Edi Sa E Vështir
Është Me Shpre Fuqin
Që Ti Ke Ndjenjën
Ambicjen Dhe Akoma
Mot Vështir E Bën Fakti
Që Ndër Kohë Duhet Të
Zbavitsh Çdo Kënd Që
Është Afër Teje Miqt
Familjen Dhe Para
Lelisht Mbyll Nevojat
E Tua Jetsore Mendoj
Çdo Kush Prej Jush Ka
Duru Dhe Nuk U Nal
I Mbetet


Ky tekst u dërgua nga L.H / Arsi CenaOlsi Bylyku
Featuring: Eugena Aliu
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/11/2023
Muzika: Olsi Bylyku
Teksti: Olsi Bylyku
Video Produksioni: Fullmoon Production
Mix/Master: Jojo
Dircted: The Claudia
Prod: Do Drite StudioOlsi Bylyku - Duru
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Duru".
3. Video është e këngës "Duru", por nuk këndohet nga Olsi Bylyku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olsi Bylyku:


Komente 0