Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olta Boka - Jepu Me Zemer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Fati me largohet
kur me sjell nje hap prane teje
dhe ajrin tend s'me le ta prek.
Nganjehere koha merr
edhe fjalet qe s'duhen,
por diku ato te gjitha shkruhen

REF:
Dhe nje here jepu me zemer,
pa dashuri s'jeton dot nje femer,
nje vele e madhe do jem ne tufan
te mbroj ty ne oqean

Fati me largohet prape
e s'me le te jem prane teje,
keshtu te dua edhe me shume
behesh vese ne çdo mengjes
dhe pikon ne syrin tim
me drejton me puthje
ne nje rruge pa kthim.

REF:
Edhe nje here jepu me zemer,
pa dashuri s'jeton dot nje femer.
Nje vele e madhe do jem ne tufan
te mbroj ty ne oqean

Hanananaaa...
Ndaj une do te flas keshtu
ne hije do te fshihem
nje shenje nga ty e dua...

REF:
Edhe nje here jepu me zemer,
pa dashurine s'jeton dot nje femer
Nje vele e madhe do jem ne tufan
te mbroj ty ne oqean
Nje vele e madhe do jem ne tufan
te mbroj ty ne oqean


Ky tekst u dërgua nga  sihanaOlta Boka
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/11/2009
Festivali: Kënga Magjike 2009


Olta Boka - Jepu Me Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jepu Me Zemer".
3. Video është e këngës "Jepu Me Zemer", por nuk këndohet nga Olta Boka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olta Boka:


Komente 0