Olta dhe Olsa Miftari
Olta dhe Olsa Miftari
Olta dhe Olsa Miftari
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 15 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Prill 2007
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: për fëmijë/junior
Olta dhe Olsa Miftari është duo artistësh. Olta dhe motra Olsa Miftari jetojne ne Ferizaj. Muzikën e kishin pasion që kur ishin të vogla. Kanë marrë pjesë në shumë festivale e koncerte duke rrëmbyer çmime të ndryshme.

Më datë 12 Nëntor 2016, Olta Miftari & Olsa Miftari publikojnë videoklipin "Sa Larg Je O Babi".

Më datë 15 Qershor 2017, Olta Miftari & Olsa Miftari publikon videoklipin "Cila Jam Cila Je". Për orkestrimin u kujdes Naim Qukiqi. Me këtë këngë, Olta Miftari & Olsa Miftari marrin pjesë në Diamond Fest 2017 në vitin 2017.

Më datë 15 Nëntor 2017, Olta & Olsa Miftari publikojnë videoklipin "Ditëlindja". Orkestrimi i këngës u punua nga Naim Qukiqi. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Më datë 1 Qershor 2018, Orik Miftari publikon videoklipin "Fireman", në bashkëpunim me Olsa & Olta Miftarin. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Agon Neziri. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Më datë 26 Shtator 2018, Olta & Olsa Miftari publikojnë videoklipin "Më Jep Pak Dritë". Orkestrimi i këngës u punua nga Naim Qukiqi. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Më datë 26 Nëntor 2018, Olta & Olsa Miftari publikojnë videoklipin "Festo Atdhe". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Agon Neziri. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Më datë 23 Dhjetor 2018, Olta & Olsa Miftari publikojnë videoklipin "Gëzuar Viti I Ri". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Agon Neziri. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Në vitin 2019, Olta dhe Olsa Miftari merr pjesë në Voice Kids Albania 3.

Më datë 7 Mars 2019, Olsa & Olta Miftari publikojnë videoklipin "Nënës". Orkestrimi i këngës u punua nga Naim Qukiqi. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Në vitin 2019, Olta & Olsa Miftari publikojnë albumin "Ditëlindja".

Më datë 12 Korrik 2019, Olta & Olsa Miftari publikojnë videoklipin "Ëndërra". Orkestrimi i këngës u punua nga Naim Qukiqi. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Më datë 28 Korrik 2020, Olta & Olsa Miftari publikojnë videoklipin "Vera". Orkestrimi i këngës u punua nga Naim Qukiqi. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Më datë 4 Shtator 2020, Olta & Olsa Miftari publikojnë videoklipin "Trending". Muzika e këngës u punua nga Armend Rexhepagiqi, teksti u shkrua nga Aida Baraku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Armend Rexhepagiqi. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Më datë 9 Prill 2021, Olta & Olsa Miftari publikojnë videoklipin "Çamarroku", bashkë me vëllaun e tyre Orikun. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment. Orkestrimi i këngës u punua nga Naim Qukiqi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1