Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olta & Olsa Miftari - Më Jep Pak Dritë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  3

E merzitur ti pse je
ma hap zemres cfare ke
po dielli pse nuk te ngroh
cfare ke pare
me lejo dhe un te shoh.

Sa femije ne kete bot
nuk buzqesjin qajne me lot
te vetmuar pa nenen prane
pa te drejte pa jete jane.

Gjithnje friken sfidon
ne renoja jete kerkon
pafajsine me se kupton
pa ze ne eshtje mbijeton.

Refreni
Me jep force engjulli im
te gjej drite te gjej shpetim
te gjej liri te gjej shpres
mos e ler jeten te vdese.

Pa te drejte ja merni
mos ne merni femijrin
drite ne kete bote ne jemi
plot me paqe zemren kemi.

Pa te drejte lojen ja mer
pa drite plot frike e le ne cep
mos e ngatro me boten tuaj
buzeqeshjen mos ja shuaj.

Kori
Zgjohu zgjohu o njeri
mos ja moho jeten ti
mos e ngatero me boten tuaj
buzeqeshjen mos ja shuaj.

Refreni
Me jep force...
Olta dhe Olsa Miftari
Publikimi: 26/09/2018
Orkestrimi: Naim Qukiqi
Video Produksioni: RGB Entertainment


Olta & Olsa Miftari - Më Jep Pak Dritë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Jep Pak Dritë".
3. Video është e këngës "Më Jep Pak Dritë", por nuk këndohet nga Olta & Olsa Miftari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olta dhe Olsa Miftari:


Komente 0