A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Olti Marku - Disa Dite Me Pare... Lola


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/11/2010

2010-11-18T00:00:00

Participating in

Kënga Magjike 2010


ate mbremje nje yll ra nga qielli
jeta naten ska kuptim
dhe ne sy te shikova ti ta kuptoje se deshira ishte vetem per ty
ti mu afrove embel me fole cdo fjale teper per te ne dy
te gjithe trupin ma pushtove njezet e tu nje zet e mi
nje zjarr te ri
sa puthje te dhash oh sa puthje te lash pa te marr
ne enderr me vjen nenderr me deldhe iken prap
dhe kjo vere e nxeht e kaloi tani vjeshta po vjen ngadale me bmeti kujtim
nje nate qe jetuam bashke disa dite me pare
bashke me yjet me hube dhe ti me ike pa fjale
buzedashuris perhubem me ty dhe frymen e trupin dhe koha u ndal
ti mu afrove embel me fole cdo fjale teper per te ne dy
te gjithe trupin ma pushtove njezet e tu nje zet e mi
nje zjarr te ri
sa puthje te dhash oh sa puthje te lash pa te marr
ne enderr me vjen nenderr me deldhe iken prap
dhe kjo vere e nxeht e kaloi tani vjeshta po vjen ngadale me bmeti kujtim nje nate qe jetuam bashke disa dite me pare lalal lo lalallalalaallilialalallolalallal lalal sa puthje te dhash oh sa puthje te lash pa te marr
ne enderr me vjen nenderr me deldhe iken prap
dhe kjo vere e nxeht e kaloi tani vjeshta po vjen ngadale me bmeti kujtim
nje nate qe jetuam bashke disa dite me pare lalallailojahol sa puthje te dhash oh sa puthje te lash pa te marr
ne enderr me vjen nenderr me deldhe iken prap
dhe kjo vere e nxeht e kaloi tani vjeshta po vjen ngadale me bmeti kujtim nje nate qe jetuam bashke disa dite me pare lalal lo lalallalalaallilialalallolalallal lalal

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019