Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olti Marku - Dimer Pa Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Se ti je pergjigje e gjithckaje qe me rrethon
Je deshira me ebukur qe ne ndjenja me fton
Asgje e mir ne ket bot pa ty sdo kish kuptim
Je gjithsia e vetme qe deperton thell ne shpirtin tim

Pa ty sot un jam i vetmuar
ne zemer me le dimer ske pse ndihesh ti ne faj
do vi tek ty si engjell sa her malli te te marr
Je kuptim i jetes time e vetmja enderr qe kurr nuk ndal
Ky dimer i kti viti pa ty shum i ftoht sa shum i gjat...

Nga koha qe kaluam me ngelen shum kujtime
Por qe sot me jan kthyer ne plage dhe ne mendime
E verteta jon e ka edhe ajo nje emer
Jo un sdo mundja kurr me beso te shikoja dashuri tjeter

Pa ty sot un jam i vetmuar
ne zemer me le dimer ske pse ndihesh ti ne faj
do vi tek ty si engjell sa her malli te te marr
Je kuptim i jetes time e vetmja enderr qe kurr nuk ndal
Ky dimer i kti viti pa ty shum i ftoht sa shum i gjat...

Pa ty sot un jam I vetmuar...

ne zemer me le dimer ske pse ndihesh ti ne faj
do vi tek ty si engjell sa her malli te te marr
Je kuptim i jetes time e vetmja enderr qe kurr nuk ndal
Ky dimer i kti viti pa ty shum i ftoht sa shum i gjat...
Olti Marku
Publikimi: 03/06/2012
Festivali: Top Fest 9


Olti Marku - Dimer Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dimer Pa Ty".
3. Video është e këngës "Dimer Pa Ty", por nuk këndohet nga Olti Marku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olti Marku:


Komente 0