Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Omar - Nona  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

24/03/2020

2020-03-24T15:00:12+00:00

Muzika:

Sokol Koçi"Nona" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Omar.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Omar i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ledri Vula - Nona

[REF. YOUNG ZERKA:]
E nese e du un, e du un, e du
A vjen sonte me mu?
E nese e du un, e du un, e du
A vjen sonte me mu?
Se ti je nona, nona vete
E ti bon lojna, lojna krejt
Se ti je nona, nona vete
kur po na fol ti, po na vret
Se ti je nona, ah
Se ti je nona, yeah
Se ti je nona, ah
Se ti... se ti nona, nona je

[LEDRI:]
Yeah, e t'thirri pas pak
po, po t'thirri pas pak
E di qe t'kom thon
po koh nuk gjeta aspak
E t'thirri pas pak
po, po t'thirri pas pak
jo, s'po ti hupi
po ti rriti shansat
S'e ki iden
sonte nata ku na gjen
Un e di qe po t'pelqen
Kur ky vjen, me vete rremben
A pom kallzon kon e don
Te dyt e dina, ama ti s'e pranon
A pom kallzon kon e don
kur je vet edhe se ki kerkon

[REF. YOUNG ZERKA:]
E nese e du un, e du un, e du
A vjen sonte me mu?
E nese e du un, e du un, e du
A vjen sonte me mu?
Se ti je nona, nona vete
E ti bon lojna, lojna krejt
Se ti je nona, nona vete
kur po na fol ti, po na vret
Se ti je nona, ah
Se ti je nona, yeah
Se ti je nona, ah
Se ti... se ti nona, nona je

[LEDRI:]
Ti ma e mira, Ti ma e mira
Ti ma e mira je
Ti ma e mira, Ti ma e mira
Ti ma e mira je
Ti ma e mira, Ti ma e mira
Ti ma e mira je
Se ma t'mirin, se ma t'mirin
afer e ki
Mbylli syte (hej)
hapi syte (hej)
Une e di ça po lyp
Kon e vet, per na dy
T'kallzon sa shkojme...
A e di ça t'kish nejt ty mir? Une
A e di ça m'kish nejt mu mir? Ti
A e di ça t'kish nejt ty mir? Une
E di ça t'kish nejt ty mir...

[REF. YOUNG ZERKA:]
E nese e du un, e du un, e du
A vjen sonte me mu?
E nese e du un, e du un, e du
A vjen sonte me mu?
Se ti je nona, nona vete
E ti bon lojna, lojna krejt
Se ti je nona, nona vete
kur po na fol ti, po na vret
Se ti je nona, ah
Se ti je nona, yeah
Se ti je nona, ah
Se ti... se ti nona, nona je

AroGanti - Nona

Vers 1 Doza

-Nona ! Ku je ? Se po vi !
Sa dola nga 21 po vi lart per Zog te Zi
Takohemi te rrug e Durrsit
Mu aty te dera e kursit
Qe ben guida per Anglisht
Do t pres gjer sa te vish
Dua sot te t gjezdis se je Nona si i thon
E bukura dhe bisha tu be xhiro neper Tiron
Ta pim kafen te Cadrat dhe te Kollonat te darkojm
Pastaj nje got te Sharm-i pran hotelit Sheraton

-Dhe me von une dhe ti te dy brenda ne dhom
Nona me ke cmend s'po e kupton?
Nona mblidhe mendjen se po t shkon
Vec per keq dhe s'dihet si perfundon !
Sa te mire qe te kam
Me gjith te mirat me mban
Nuk jam Don Zhuan
Eshte beat nga AnTwoOne (AN21)
Ju qifsha tallavan
Kur je me mu ne zon do thush Tiron jo Tiran !

refren (x4)

Ti je Nona !
Je shume e mire !
E gjith Tirona !
Te ka Deshire !

vers 2 AroGanti

-Goca eshte nice la asgje si mungon
Parkon makinen flet me I-Phone
Sa isha ngrit nga gjumi te pija kafen
Te kafja e lagjes, ktu me kte fraten
Hoqa syzet por i vura prap
Syt e mi ishin ngjitur te Ajo
What da Fuck ?
Bashk me kafen me sill dhe nje konjak
ose nje Johny pa Cola me akull pak
Pa ardhur kamarjerja e ftova ne tavolin

-I thash qe jam turist andej kendej pa keqkuptim
U morem vesh dhe mbase gotat i pim
I tregova nje hotel
Kur me pyeti per shtepin ku e kam !
Goc nga Qyteti me kart identiteti
Vizatonte vizat me shum stil e di vet ti
Ngjyra e kuqe shum te shkon
Je Nona fare
Nga te kemi zemer ?
Nga Tirona lale !

Sinan Hoxha - Nona

Zemer, pa zemer jam
shpirtin pa ty s'e kam
Me sy me vret, ty te kam jete
e si ty nuk kam me gjet

Tjeter si ty nuk ka
tjeter nuk dua prane
me ty do t'jem gjithmone me ty
Zemer po ta them ne sy

REF. 2x:
Se ti je nona, nona fare
Se ti je no, no, no, nona fare
ty te kam zemer, te kam xhane
Se ti je no, no, no, nona fare

Dua si asnjeri
me thuaj a me don ti
Ti je ajo, frymen ma ndal
dashuri me le pa fjale

Tjeter si ty nuk ka
tjeter nuk dua prane
me ty do t'jem gjithmone me ty
Zemer po ta them ne sy

REF. 4x:
Se ti je nona, nona fare
Se ti je no, no, no, nona fare
ty te kam zemer, te kam xhane
Se ti je no, no, no, nona fare
Më Shumë Këngë Nga Omar:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet