Më mbaj mend (për 1 muaj)

Omerta - Tingujt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Te ka ndodhur ndonjehre te jesh I vetem ne asfaltin e zi
Ku rrethohesh nga tinguj nga klithma
Dhe ti hesht si gjithmon vetem hesht dhe degjon
Por ne rruge te krijohet nje mendim
Shikon njerezit fatkeq qe luftojne x nje cmim
Kush …….. kembane
E kush po djersin
Kush po degjon nje klithme
E kush degjon nje krim
Eshte vetem tingellima qe degjohet anemban
A nje ze a nje tingull
Ndihet diku matane
Mendon se ne kete jete I pashprese do te jesh
Dikush mendon se ndodhet ne nje det te turbullt helmesh
Bekuar qoft dhe casti kur drit pan syt e mi
Bekuar edhe nena qe me dha mu sot liri
Bekuar edhe zoti qe na dha ne lumturi
Mallkuar ai njeri qe ben zotin ligesi
Zemra po me thyhet per lypsaret neper rruge
Kur te tjeret nderrojne makinat ata vujn per nje cop buke
Sikur t’kisha dhe un mundesi
Te vendosja pak qetesi
Gjithcka do te jepja tingelloi vec lumturi

Nje tingull veshin po me vret
Nje klithme mbrapa me therret
Me thot qe jam I shkrete
Un ndodhem vet
Ne qofte se mundesh me ndihmo se ne kete bote nuk ehste e lehte…2x

Sa lot qe jan derdhur
Sa njerez qe kan qare
Sa e veshtire eshte te duash shigjeta fati te terbuar
Nje tronditje te vuash te liga padeshiruar
Ja dhe fajtoret godasin me kamzhik
Hesapet lahen dhe me thik
Frika qendron dhe zgjati jetet pa mjerime
Po pikonte loti I nenes na u mbush bota me krime
Dikush ehste I uritur e dikush I pastrehuar
Dikush kerkon te miren e dikush duke shpresuar
Dikush mendon se kjo ehste thjehst nje komedi
Ku aktoret kryesore ejemi vetem un dhe ti
Shtrengate e madhe dhe lot I perzjer me shi
Neper shtylla po shikohet nje tjeter fotografi
Neper mure po lene te gjith nga nje shenim
Ndersa un do te shkruaj OMERTA si kujtim

Nje tingull veshin po me vret
Nje klithme mbrapa me therreth
Me thot qe jam I shkrete
Un ndodhem vet
Ne qofte se mundesh me ndihmo se ne kete bote nuk ehste e lehte….2x


Ky tekst u dërgua nga Jmc GlOmerta
Publikimi: 24/08/2009


Omerta - Tingujt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tingujt".
3. Video është e këngës "Tingujt", por nuk këndohet nga Omerta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Omerta:


Komente 0