Më mbaj mend (për 1 muaj)

Onanta Spahiu

Onanta Spahiu
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
Këndon kryesisht: pop

Onanta Spahiu është këngëtare e njohur. Rrugës së muzikës i ka hyrë që e vogël, ku në disa festivale për fëmijë ka marrë edhe çmimin e parë. Pjesëmarrjet e saj në eventet e ndryshme muzikore, por edhe jashtë kufijve të Shqipërisë e bënë atë të njihet gjerësisht, ku gazetat e ndryshme evropiane e kanë vlerësuar për zërin e saj të ëmbël.

Në Dhjetor 2006, Onanta Spahiu merr pjesë në Ylberi 2006 me këngën "O Dixhej, Vëre Këngën Time".

Në Maj 2008, Onata Spahiu merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Ah Sa Frike".

Në Maj 2009, Ona merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ti Ke Dhe Nje Shanc".

Në Dhjetor 2009, Onanta Spahiu merr pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Dashurise I Erdhi Vjeshta".

Në Maj 2010, Ona merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Ti Dhe Oksigjeni".

Në Dhjetor 2010, Ernis Çili & Onanta Spahiu marrin pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Fam".

Në Qershor 2011, Onanta Spahiu merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Me Fal".

Më datë 24 Prill 2012, Onanta Spahiu publikon videoklipin "Nuk Te Harroj".

Më datë 14 Gusht 2012, Onanta Spahiu publikon videoklipin "Touch Me".

Në Maj 2013, Onanta Spahiu merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Me Mungon".

Në Maj 2014, Onanta Spahiu merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "My Love".

Në Maj 2015, Onanta Spahiu merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Te Dua".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Onanta Spahiu »

Komente 0