Onat
Onat
Onat
  • Ditëlindja:
  • 16 Prill
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Onat është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Onati dhe Kastrioti (Majk) kanë krijuar grupin TDS. Albumi i tyre i parë është titulluar "17 arsye". Ka qenë një grup që vjen nga Prishtina dhe që shpërthyen në skenë në fund të vitit 2009. Kanë bërë disa bashkpunime si grup dhe me pas janë ndarë. Ata i janë bashkuar labelit "BabaStars" ku dhe kanë bërë disa bashkëpunime me anëtarët e Labelit Baba Stars dhe që gjithmonë kanë patur suksese të shumta.

Më datë 23 Korrik 2014, Samanta publikojnë videoklipin "Ti S'e Din Se", në bashkëpunim me Onat. Muzika e këngës u punua nga Kico N Torch, Ronela Hajati, teksti u shkrua nga Ronela Hajati, Onat. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Samanta marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Më datë 1 Nëntor 2014, Cozman publikojnë videoklipin "Shume I Smut", në bashkëpunim me Onat & Majk.

Më datë 2 Qershor 2015, Skivi publikon videoklipin "Emrin Qysh E Ki", në bashkëpunim me Onat.

Më datë 27 Qershor 2015, Blero publikojnë videoklipin "Jo Jo", në bashkëpunim me Onat. Muzika e këngës u punua nga Elephant, teksti u shkrua nga Chipsi, Onat. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Blero marrin pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 26 Mars 2016, Ghetto Geasy publikon videoklipin "Bs", në bashkëpunim me Onat. Teksti u shkrua nga Getoar Selimi, Onat. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 8 Tetor 2016, Onat publikon videoklipin "Aviona", në bashkëpunim me Cozman. Teksti u shkrua nga Onat, Cozman. Për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 14 Shkurt 2017, Onat publikon videoklipin "Le T'xhelozojn", në bashkëpunim me Majk. Teksti u shkrua nga Onat, Majk.

Më datë 21 Qershor 2017, Onat publikon videoklipin "A Je". Teksti u shkrua nga vetë Onat. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 20 Dhjetor 2017, Onat publikon videoklipin "Pronto", në bashkëpunim me Cozman & Agon Amiga.

Më datë 20 Prill 2018, Adrian Gaxha publikon videoklipin "Lujmi Krejt", në bashkëpunim me Onat. Teksti u shkrua nga Imperialb, Onat. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 15 Maj 2018, Bruno publikon videoklipin "Servile", në bashkëpunim me Onat & Cozman. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Në Tetor 2018, Rovena Dilo merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Ma Jo", në bashkëpunim me Onat.

Më datë 21 Dhjetor 2018, Majk & Onat publikojnë videoklipin "Thirri Dajt".

Më datë 26 Prill 2019, Onat publikon videoklipin "Milionerk". Muzika është punuar nga Pluto, tekstin e ka shkruar vet Onati, gjersa incizimi është bërë në studion Room 6. Kënga është vizualizuar edhe me një klip shumë interesant me ngjyra, në të cilin rap-artisti shfaqet më ndryshe nga herët e tjera. Ana vizuale i është besuar produksionit Imagine Films.

Më datë 29 Maj 2019, Geasy, Majk & Onat publikojnë videoklipin "Vamos". Teksti i këngës u shkrua nga Getoar Selimi, Majk & Onat, ndërsa orkestrimi u punua nga Alandy. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 25 Tetor 2019, Ghetto Geasy publikon videoklipin "Moti", në bashkëpunim me Onat & Shaolin Gang. Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records. Produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 18 Gusht 2021, Onat, Majk & Cozman publikojnë videoklipin "Amore". Teksti i këngës u shkrua nga Majk & Onat. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 21 Maj 2022, Cozman & Onat publikojnë videoklipin "Dysho". Teksti i këngës u shkrua nga Onat. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 21 Korrik 2022, Geasy, Onat & Cozman publikojnë videoklipin "Kavalli". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Getoar Selimi, Onat & Cozman. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ismeti19 ismeti19  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Onat »

Komente 20