Më mbaj mend (për 1 muaj)

One Direction
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  133
Këndon kryesisht: pop

One Direction është grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. One Direction jane nje grup britaniko-irlandez te formuar ne X Factor UK ne vitin 2010. Anetaret e grupit jane Louis Tomlinson, Zayn Malik, Liam Payne, Niall Horan dhe Harry Edward Styles. Ata arriten deri ne naten finale, ku moren vendin e trete.

Në vitin 2010, Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles dhe Louis Tomlinson bene audicione si kandidatë solo për serinë e shtatë të konkursit britanik televiziv X Factor. Ata nuk arritën të avancojnë në kategorinë e djemve, por ishin të vendosur së bashku për të formuar një grup me pesë djem.

One Direction ne 12 Nentor 2011 kane realizuar albumin e tyre te pare "Up All Night". Me pas ne 9 nentor 2012, realizuan albumin e dyte "Take Me Home" e me pas kane nxjerre ne treg albumin e trete "Midinight Memories" ne 25 nentor 2013. One Direction kane realizuar shume bamiresi si per shembull: Alzheimer's Association, Comic Relief, Greenpeace. Mines Advisory Group, Sport Relief and Trekstock etj.

Arritjet e tyre përfshijnë katër BRIT Awards dhe katër MTV Video Music Awards në mesin e shumë të tjerë. Ata ishin shpallur 2012-të "Top Artist Re" nga Billboard. Sipas Sunday Times Rich List, nga prill 2013 ata kishin një pasuri të llogaritur të kombinuar prej 25.000.000 duke i bërë ata muzikantët e dytë më të pasur në Britani të Madhe nën 30 vjeç
.
Zayn Malik ka lindur ne 12 janar 1993 ne West Lane, Baildon, Bradford,England.
Harry Style ka lindur ne 1 shkurt 1994 ne Redditch, Worcestershire, England.
Liam Payne ka lindur ne 29 gusht 1993 ne Wolverhampton, West Midlands, England ,
Louis Tomlinson ka lindur ne 24 dhjetor 1991 ne Doncaster, South Yorkshire, England
Niall Horan ka lindur ne 13 shtator 1993 ne Mullingar, County Westmeath, Ireland.

18 marsi -ishte koncerti i fundit i te 5 djemeve sepse zayn malik vendosi ta linte ketu rrugen si pjestar i one direction duke vazhduar karjeren e tij si kengetar solo duke braktisur keshtu one direction. Zayn Malik ka lancuar nje kenge solo "I don't mind", me te cilen ka nisur karrjeren e tij solo. Gjithashtu One Direction edhe pse pa Zayn kane vazhduar me ngjitje ne Billbord duke fituar 2 çmime ne American Music Awards: 1. Best group 2. Bashkpunimi me i mire.

Ata kane lancuar 3 kenge te cilat jane kthyer menjehere ne hite: 1. "Drag me down" 2. "Perfect" 3. "history" dhe gjithashtu nje album te titulluar "Made in the A.M", i cili ka pasur nje rekord shitjesh.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

16


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet