Më mbaj mend (për 1 muaj)

One Street - Ti Mos Qaj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 10

Komente

Asnjë Koment

15/08/2012

2012-08-15T10:34:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti Mos Qaj" kënduar nga One Street.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga One Street i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

2b - Ti Mos Qaj

qetsohu percill krat e mi je e sigurt ska kush mene e per ty tjesh e bindur jemi si shtos e a tkujtohet kur vije von ti je ajo qe e ke dasht met lon as ni stiv nuk ta sjellin bukurin ee as ne klas nuk ke rrespekt nshoqeri punon prapa do flasin llafe shum sikur ti je nje dheu ne hsum jemi tlidhur duhet tsillemi si shtim se sdi at ves si kusheriir se sod to dal prapa te mbroj nga gjykimi sepse vet besimi se un kam kur ti je pran levize zemren edhe posht me livzje4 kam prap si kuptim qe zihet se eshte normale ne jemi adoleshent dhe me pas do ndalem zemer mos shko shum nalt se asnjeri nuk tdo shihe ktu eshte lali o qe mendon e te do nje njeri qe menon dhe te mborn mos qaj mo

Duli - Ti Mos Qaj

Nata e fundit ishte ndarja jon
lotove
Faljen nga un moj se fundi her
kerkove 2x

Ref:
Ti mos qaj se nuk gabove
ti ske faj nuse qe shkove 4x
Ti mos qaaaajjjj

Puthja e fundit ishte lamtumir
se zemer
fati i jetes tande nuk kam qen
por tjeter 2x

Ref:
Ti mos qaj se nuk gabove
ti s'ke faj nuse qe shkove 4x
Ti mos qaaajjjj

Sllimi - Ti Mos Qaj

- kejt e shohin driten po kejt jetojn n'terr,dikush jeton n'parajs e dikush shkon dreit n'ferr ..spe kuptoj ket bote edhe pse pi kuptoi te ton,, e di pse po loton dicka o ka t'mungon.
Secili prej neve e lut Zotin per ni jet ,per ni jet ma t'mir e jo qaty ku kon met JO me met jo gjithmon jet i shkret po i vertet mu kon gjithmon n'jet ii drejt..
Beso nuk ka drejtsii kto shum mir pe dii ku ka interes kejt thoin skaa sii tyy eh jeta osht e poshter qe as un se kuptoj shpesh her kur jom qut mendoj qe po endrroii ..eh tii tash mos qaj hajde tash mbaje veten mos t'pikon loti hajde gjeje vvete veten!! epo saher thoin ni fjal, ni fjal t'urt njerzt jon shum t'fort-t'fort sikur gurt..
Ref: 2X
Ti mos qaj tashti maje veten jeto me mu jetoo me t'verteten
Ti mos qaj perballu jeto jeten
je me mu hajde tashti maje veten..!

- Eh dii moj nano po loton biri o ka t'mungon qe sa koh pe prit edhe pse me shpres po jeton
e di o pikllushem po hajde maje veten biri jot osht ...e paska ndrru jeten,kejt o zemer thyme e di qe po vajtojn dej sa t'rrin n'pikllime dyqysh po jetojn.
eh ti tash mos qaj jepi vetit pak gajret hajde jetoim bashk hajde mos rri tii vete..eh ti je e fort ki nevoi me hec me tutje perballu fshii lotin perzoten nat ni lutje e ... mshel rrin nuk shohin drit me sy gjithmon jetojn n'terr e loti ne fillim u kthy ..
Epo cdo fillim dikur e paska ni mbarim
Epo plaget e ronda pot shtikan me jetu n'pikllim se kurr s'po kuptojka njerii sa osht i gjall .
Epo jeta osht e shtreit nuk osh sikur n'prrall..

Ref: 2X
Ti mos qaj tashti maje veten jeto me mu jetoo me t'verteten
Ti mos qaj perballu jeto jeten
je me mu hajde tashti maje veten..!

- E lypi ni qetsii jom ka du mu kon i qet se kuj t'ja jep gishtin ta lyp edhe kit jet,po neyse so kurgjo zemra jeme osht e gjon veq ato zemrat e mira besoj qe m'kuptojn sum loiin me ra posht
um kuptoin um nimoin k'ta lot kur pikojn bile ni buzqeshje ma afrojnn..
Kerkush t'keqen se duron kurr s'ka kush t'nimon ti boll po durohesh po aj lotii vet pikon.
Dikush dashuron qaq shum qe sun e pershkrun ti ja kishe fal kreit veq mos me paa ka t'vun.
Jo per mahi po bash kreit senet ja kishe fal se kom nii shum fjal se pej dashnis jon bo budall.
Epo qa po ndodh ky fati po lyn me ty ata qe t'kan desht krejt shpinen ta kaan kthy..!!
ee Nashta doket si n'onderr 2qysh e paa besushme
Eh tash ti mos qaj mos rrii e pikllushme

Ref: 2X
Ti mos qaj tashti maje veten jeto me mu jetoo me t'verteten
Ti mos qaj perballu jeto jeten
je me mu hajde tashti maje veten..!
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet