Orges Toçe
Orges Toçe

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Orges Toçe është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock, pop-rock dhe jazz. Zëri i Orges Toçes është si një shovelful e zhavorit të margjinuar në uiski; fjalët e tij kujdesen midis deklarimeve sociopolitike të fshehta, utopianizmit mbrapa në tokë, himnave të biçikletës dhe filozofisë së dehur. Orges & The Ockus-Rockus Band luan vendin e gishtërinjve me një ndikim ballkanik dhe një estetikë të dehur dhe të zhurmshëm të xhazit: rrënjët e përafërta dhe të gatshme muzikën dhe Devil të marrin pjesën më të madhe - përveç kur a...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 1