Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges Toce - Eja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Eja" kënduar nga Orges Toce.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Denis Taraj - Eja

Sa doja k’te nate
Te gjeja nje vend
Vetmine te harroj(a)
Mes njerezve te jem

Dhe ja - a ku jam
sa deren une hap
Zemra ndal
...
E fshehur aty
E heshtur pa fjale
Shikimin me hodhe
Por zgjati kaq pak

Po ndjej emocion
Gjjthe trupi vibron
Nga ky cast
.../
Ah vec nje fjale
Te vija ta thoja ngadale
Te flisja per ndjenjen
Qe lind me shikimin e pare

Refreni
Eja, eja, eja kercejme
Sonte gjer ne agim

Eja eja kercejme
Gjersa dielli te lind

Strofa2
Dhe ja ky takim
Sa shpejt fluturoi
Me ikin minutat
Nuk them cfare mendoj

Une veten e njoh
E di c’do te thote
Emocion
...

Ah vec nje fjale
Te vija ta thoja ngadale
Te flisja per ndjenjen
Qe lind me shikimin e pare

Refreni
Eja, eja, eja kercejme
Sonte gjer ne agim

Eja eja kercejme
Gjersa dielli te lind

...
As vet nuk e di
Si erdha tek ti
Me zemer, me sy
Nuk eshte rastesi

kam lindur per ty
e di fare mire
Te ndodh vec njehere
te duash me shpirt

nje ndjenje qe ploteson
Gjysmen tende gjithmone
Ndaj (jo) s’do gaboj
Zemren do e degjoj

Sepse je ti ajo
qe gjithcka une kerkoj
Eja

Refreni

Eja eja
Eja kercejme sonte
gjer ne agim

Eja, eja
Kercejme gjersa dielli te linde

Arbër Skënderaj - Eja

Sa më shumë ky fat më mban largë teje
Aq më shumë me ty unë bëhem një
Ke lën një vënd vakant këtu brënda meje
Askush s’mund ta zërë

Aty mund të rrinë vetëm kujtimet
Puthjet ledhatimet e tua
I ndjej në çdo qelizë n’lekurën time
Gjiiithmonë me mua
Ti je në mua

Eja ti eja këtë natë më kërko
Futmu në zemër në mëndje kudo
Bëje të shtrihet akoma më gjatë
Skenarin e ëndrrës time këtë natë

Në mes të një turme me flutura
Mahnitur mes ngjyrave më t’bukura
Unë edhe ti nën puhizën e artë
Buzëqeshjet tona dy yje të zjarrtë
Brengën pas zgjimit djalli e marrtë

Sa më shumë kjo brengë mbërthen për fyti
Aq më shumë në ëndërr arratisem
Botën e harroj dua t’jem i yti
Por dritat e skenarit nuk ndizen

Fantazia ime qiell i errur
Ankthi edhe brenga mbretërojnë
Porta e kujtimeve e mbyllur
Yjet më s’ndriçojnë
Te ty nuk po më çojnë

Ndaj eja ti eja këtë natë më kërko
Futmu në zemër në mëndje kudo
Ndizi ti yjet zbardhe me jetë
Skenarin e ëndrrës time këtë natë

Në mes të një turme me flutura
Mahnitur mes ngjyrave më t’bukura
Unë edhe ti nën puhizën e artë
Buzëqeshjet tona dy yje të zjarrtë
Brengën dhe ankthin djalli i marrtë

Skaj më skaj
Ylber i kthyer përmbys
Si një smile
Më i madhi smail në kët’rruzull
Buzëqeshja jote
Sfond i kësaj jete
I jetës time

Dardan Gjinolli - Eja

Era jote n’buzet e mia
Si deshmi qendron
As nje her me dikon tjeter
Nuk do ta provon

Nuk dua dashurin
Tja jap dikujt tjeter
propozimet nuk kalojn
Vetem ti dhe askush tjeter
Mua sme plotson

Eja eja eja
Te vendi po te pres
Ti eja eja eja
Se po serdhe
Do te vdes

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 18/12/2003
Festivali: Festivali i 42-të në RTSHMë Shumë Këngë Nga Orges Toce:


Komente mbi këtë këngëOrges Toce - Eja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja".
3. Video është e këngës "Eja", por nuk këndohet nga Orges Toce.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.