Më mbaj mend (për 1 muaj)


Orges & Ockus Rockus Band - Rrugeve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrugeve".
3. Video është e këngës "Rrugeve", por nuk këndohet nga Orges & Ockus Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Orges & Ockus Rockus Band - Rrugeve  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Aheng, Aheng!"

Komente

Asnjë Koment

30/08/2011

2011-08-30T13:21:22+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rrugeve" kënduar nga Orges & Ockus Rockus Band.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Orges & Ockus Rockus Band i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Genc Salihu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Rrugëve
E tash, mbas do kohe, Asht nejë e tjetërkujt,
Thojnë, s’asht punë e madhe, Po’ po m’vjen me teshë Kur po shunë.
M’ke thanë, tu m’mbajtë për jakne, Kqyr, po mos u ruj,
E unë, me pelë për dore, T’kam mbajtë diqysh, Po kam drujtë.

Ref. Ooo, rrekju rrugëve, Vynë me dalë, me u çu,
Vjeshtën m’e nxanë e m’e shkundë. S’po m’vynë me m’pri përpara, As me nga me mu,
Kur rruga s’asht e shtrume,
Rrekju rrugëve.

(Pjesa II)
N’dritë t’ftyrës tande, Ka do që janë qorru,
Po’ n’teh t’shpatës teme, Ti ke nejtë e ke ditë me u palu.
E tash, mas do kohe, Hala s’mej tuj vujtë,
Asht çu frymë e madhe, E ka ‘bajtë matanë ,Cka ka mujtë.

(PjesaIII)
Ref. Ooo, rrekju rrugëve, Vynë me dale, me u çu,
Vjeshtën m’e nxanë e m’e shkundë. S’po m’ vynë me m’pri përpara, As me nga me mu,
Kur rruga s’asht e shtrume,
Ooo, rrekju rrugëve, Vynë me dalë, me u çu,
Vjeshtën m’e nxanë e m’e shkundë.
‘Shtirë me i dhanë me t’mramat Veç për sane e ujë,
Kur lufta asht e mlueme,
Rrekju rrugëve.Më Shumë Këngë Nga Orges Toce:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë